Přeskočit na obsah

Ziptron a L-Charge posílí elektrické nabíjení v Indii

Společnost L-Charge se sídlem ve Spojeném království se dohodla na dlouhodobé spolupráci se společností Ziptron Gas na vylepšení sítě infrastruktury nabíjení elektrických vozidel (EV) v Indii.

Obě společnosti se již v rámci nové dohody dohodly na první dodávce boosterů.

Nabíjecí infrastruktura

Spolupráce mezi výrobcem a operátorem L-Charge se sídlem ve Velké Británii a společností Ziptron Gas se sídlem v Indii poskytne indickému trhu s elektromobily špičková infrastrukturní řešení. Na základě smlouvy L-Charge dodá posilovací zařízení schopné zesílit výstupní výkon typických 4kW-15kW nabíjecích stanic, které jsou v současnosti provozovány v Indii, až na 120 kW.

„V současné době v síti nabíjecí infrastruktury v Indii dominují „pomalá“ řešení nabíjení,“ řekl Justin Tarr, viceprezident L-Charge.

„Podle ministerstva těžkého průmyslu je v nejrozvinutějších městských oblastech Indie pouze asi 22 rychlonabíjecích bodů z každých 300. Ziptron Gas začne instalací několika boosterů, které převádějí výstupní výkon stávajících 4kW-15kW nabíječek na rychlonabíjecí řešení. Zavedení těchto zesilovačů pomůže urychlit nasazení ultrarychlé nabíjecí sítě nezávislé na síti v městských a venkovských oblastech po celé Indii.”

L-Charge vyvíjí ultrarychlá, na síti nezávislá řešení nabíjení elektromobilů poháněná čistými palivy (vodík, zkapalněný zemní plyn nebo směs obou). Portfolio produktů společnosti zahrnuje mobilní nabíjecí vůz vybavený vícepalivovou minielektrárnou na palubě, která spotřebitelům umožňuje objednat si nabíjení na vyžádání na preferovaném místě prostřednictvím aplikace.

L-Charge také vyrábí off-grid pevné nabíjecí stanice s výstupním výkonem od 300 kW do 2000 kW. Společnost L-Charge navrhla a vyvinula své portfolio tak, aby poskytovala super rychlé nabíjení z 0 na 80 procent za 15-25 minut.

Dvoukolová a tříkolová vozidla představují téměř 50 procent trhu vozidel a mají dominantní podíl v segmentu městské mobility. EV pomalu získávají trakci. Trh s nabíjením je velmi roztříštěný, několik veřejných a velkých soukromých subjektů zřizuje infrastrukturu nabíjení na různých místech po celé zemi.

Nedostatek prostoru, infrastruktury a pracovních sil pro nastavení spolu s vysokými počátečními investičními náklady na nabíjecí zařízení a nasazení jsou hlavními výzvami, kterým čelí budoucí vývoj indického trhu s nabíjením elektromobilů.

Zdroj: https://www.smartcitiesworld.net

Zdroj: IOT NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS

Generated by Feedzy