Přeskočit na obsah

Zoom nařídil zaměstnancům návrat do kanceláří

Americký poskytovatel videokonferenčních služeb Zoom, jehož jméno se v době pandemie covidu-19 stalo synonymem pro práci z domova, nařídil svým zaměstnancům návrat do kanceláří.

Společnost Zoom podle BBC uvedla, že nyní považuje za nejefektivnější hybridní systém, tedy částečnou práci z domova. Lidé žijící v okruhu zhruba 80 kilometrů od kanceláře by podle firmy měli být na pracovišti minimálně dvakrát týdně fyzicky přítomni. V minulosti přitom podnik uvedl, že zaměstnanci budou moci pracovat na dálku neomezeně.

Průzkum Stanfordovy univerzity ukázal, že zhruba 12 procent zaměstnanců ve Spojených státech v červenci pracovalo pouze z domova. Zhruba 29 procent zaměstnanců pak využívalo hybridní systém práce, píše BBC. Dřívější průzkum této univerzity zjistil, že práce na dálku je v anglicky mluvících zemích mnohem obvyklejší než v kontinentální Evropě a Asii.

Zoom nový systém práce zavede během srpna a září. Nový systém podle Zoomu vytvoří lepší podmínky pro využívání firemních technologií, inovace a poskytování služeb zákazníkům po celém světě.

Firma koncem ledna zaměstnávala kolem 8400 lidí, z toho zhruba polovinu ve Spojených státech. V únoru oznámila, že sníží počet svých zaměstnanců o 15 procent, což představuje zhruba 1300 pracovních míst.

Zoom se potýká se zpomalením růstu poptávky i s rostoucí konkurencí, například ze strany softwarové společnosti Microsoft. Cena akcií Zoomu se během pandemie vyšplhala nad 500 dolarů za kus, nyní se však pohybuje pod 70 dolary.

TZ

Zdroj: JOBS NETWORK NEWS 

Zdroj: B2B NETWORK NEWS