Search
Close this search box.

AIMS DC zahajuje práce na druhé budově Cyberjaya, plánuje modernizaci v Kuala Lumpur

Malajsijská společnost pro datová centra AIMS vyvíjí další budovu v Cyberjayi a oznámila plány na nové zařízení v Kuala Lumpur.

Společnost oznámila výstavbu AIMS Cyberjaya Block 2 přidáním 8 MW. Má být spuštěna do konce roku 2023.

„Dosáhli jsme více než 90procentní obsazenosti bloku AIMS Cyberjaya 1 za méně než rok,“ řekl Chiew Kok Hin, generální ředitel AIMS. „To urychlilo naše plány na rozšíření našich provozních zařízení v Malajsii výstavbou bloku 2, abychom se setkali nejen s ohromující odezvou v regionu, ale také v souladu s naší iniciativou zaměřenou na prosazování environmentálních, sociálních a správních postupů v rámci společnosti a usnadnění inovací v průmyslu.“

Zařízení je vyvíjeno ve spolupráci s místní inženýrskou firmou Gamuda. Lim Hui Yan, výkonný ředitel Gamuda Engineering, dodal: „Jako regionální strojírenská a infrastrukturní společnost máme zkušenosti s poskytováním inovativních průlomových řešení. Jsme nadšeni, že můžeme být součástí dlouhodobých plánů expanze AIMS.“

AIMS také vyvíjí nové zařízení v Kuala Lumpur. Společnost oznámila, že spustí 5MW zařízení v bývalé budově Bangunan KWSP, kterou získala v loňském roce. Renovovaný areál se nachází do 100 metrů od stávajícího datového centra AIMS v Kuala Lumpur a jeho dokončení je plánováno na květen 2023.

AIMS DC nabízí kolokaci, spravované služby a nabídky obnovy po havárii ze tří datových center v Malajsii – jednoho v Kuala Lumpur a dvou v Cyberjayi – a také jednoho v Bangkoku v Thajsku. Na svých webových stránkách společnost již dříve uvedla plány na tři další zařízení ve Vietnamu.

AIMS, dříve dceřiná společnost telekomunikační společnosti TIME dotCom, koupil DigitalBridge v listopadu 2022.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Zdroj: DATACENTER NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS