Search
Close this search box.

Google oznamuje nové funkce ochrany soukromí, bezpečnosti a zabezpečení ve svých službách

Google na své výroční vývojářské konferenci Google I/O představil řadu nových funkcí ochrany soukromí, bezpečnosti a zabezpečení. Nejnovější iniciativy tohoto technologického giganta jsou zaměřeny na ochranu jeho uživatelů před kybernetickými hrozbami, včetně phishingových útoků a škodlivých webů, a zároveň poskytují větší kontrolu a transparentnost jejich osobních údajů.

Zde je krátký seznam nově zavedených funkcí:

Vylepšená kontrola dat a transparentnost
Zpráva o skenování dark webu Gmailu
Bez námahy odstraňte historii vyhledávání v Mapách
Bezpečné prohlížení s umělou inteligencí
Rozšíření rozhraní Content Safety API
O tomto obrázku
Zobrazení spamu na Disku Google

Mezi nově představenými funkcemi je první na seznamu vylepšená kontrola dat a transparentnost. Google odhalil aktualizaci svého operačního systému Android, která uživatelům umožňuje lépe ovládat sdílení polohy prostřednictvím aplikací nainstalovaných na jejich zařízeních.

“Počínaje daty o poloze budete informováni v žádostech o povolení, když aplikace sdílí vaše informace s třetími stranami pro reklamní účely,” řekla Jen Fitzpatrick, senior viceprezidentka pro základní systémy a zkušenosti.

“Tyto informace můžete použít k rozhodnutí, zda chcete schválit nebo odmítnout sdílení polohy pro jednotlivé aplikace, abyste měli vždy vše pod kontrolou.”

Kromě toho společnost uvedla, že rozšiřuje zprávy o dark webu na všechny uživatele s účtem Gmail v USA, aby upozornila, pokud jejich citlivá data kolují na stránkách, které nejsou indexovány vyhledávači.

Tato funkce, která byla původně zpřístupněna předplatitelům Google One v březnu 2023, umožňuje vyhledávat na dark webu osobní údaje, jako jsou jména, adresy, e-maily, telefonní čísla a čísla sociálního pojištění, a vyhledávat vhodné rady.

Třetí možností zaměřenou na ochranu soukromí, kterou technologický gigant spustil, je možnost smazat poslední vyhledávání z Map jediným klepnutím, na rozdíl od odebrání historie vyhledávání Map z Aktivity na webu a v aplikacích.

Mezi další pozoruhodné funkce patří nové rozhraní API pro bezpečné procházení a zobrazení spamu na Disku Google, které je analogické s Gmailem a automaticky odděluje potenciálně škodlivé soubory nebo urážlivý obsah, který pak mohou uživatelé zkontrolovat.

Google dále uvedl, že rozšiřuje své rozhraní Content Safety API, aby označovalo materiál sexuálního zneužívání dětí (CSAM) ve videoobsahu, spolu s uvedením nástroje „O tomto obrázku“, který uživatelům nabízí více kontextu pro zajištění spolehlivého přístupu k důvěryhodným informacím.

„O tomto obrázku vám poskytuje důležitý kontext, jako když byl obrázek nebo podobné obrázky poprvé indexovány společností Google, kde se mohly poprvé objevit a kde jinde byly vidět online, jako jsou zprávy, sociální sítě nebo stránky ověřující fakta,“ řekla Fitzpatrick.

Aktualizace přicházejí týden poté, co Google povolil přihlašování bez hesla pomocí přístupových klíčů napříč účty Google na všech platformách.

Minulý měsíc technologický gigant také uzákonil novou politiku mazání dat, která vyžaduje, aby vývojáři aplikací nabízeli „snadno zjistitelnou možnost“ uživatelům v rámci aplikace i mimo ni.

Zdroj: thehackernews.com

Zdroj: IT SECURITY NETWORK NEWS 

Zdroj: ICT NETWORK NEWS