Search
Close this search box.

Algoritmus AI předpovídá optimální nasazení elektrického nabíjení

Společnost FreeWire Technologies představila platformu s umělou inteligencí navrženou tak, aby pomohla hostitelům nabíjecích stanic optimalizovat nasazení infrastruktury nabíjení elektromobilů v USA a Kanadě.

Nové nástroje platformy Mobilyze Pro zahrnují modul pro predikci využití, modul pro doporučení tarifů a kalkulačku ziskovosti, které využívají umělou inteligenci k analýze veřejných a proprietárních datových sad k předpovídání nejlepších míst pro nasazení rychlého nabíjení elektromobilů.

Předpokládá se, že do roku 2030 bude v USA potřeba více než 180 000 veřejných rychlonabíjecích stanic pro podporu 26 milionů elektromobilů. Mezitím se projekce mezi prodejem elektromobilů a infrastrukturou potřebnou k jejich podpoře bude časem prohlubovat. Tato mezera se ještě prohlubuje dlouhými dodacími lhůtami pro upgrady služeb, takže integrované nabíjení baterie je nejrychlejším a cenově nejefektivnějším řešením.

Mobilyze Pro je navržen tak, aby pomohl hostitelům webu splnit tuto rychle rostoucí poptávku po nabíjecí infrastruktuře poskytováním přesných předpovědí využití a ziskovosti. FreeWire tvrdí, že tyto nástroje poskytují vlastníkům nabíjecí infrastruktury prostředky, které potřebují k porovnání umístění poboček a hardwarových řešení.

„Mobilyze Pro je nejvýkonnější softwarový nástroj, který je dnes k dispozici pro analýzu a predikci strategického nasazení infrastruktury rychlého nabíjení,“ řekl Arcady Sosinov, generální ředitel a zakladatel společnosti FreeWire. „Platforma využívá umělou inteligenci k vytváření vysoce přesných předpovědí a optimalizaci ekonomiky projektu, díky čemuž je rychlé nabíjení elektromobilů všudypřítomnější a přístupnější veřejnosti.“

Od té doby, co společnost FreeWire získala v prosinci 2022 Mobilyze.ai, vyvinula společnost několik nových funkcí na platformě, z nichž jednou je kalkulačka ziskovosti pro předpovídání provozních nákladů a cash flow.

Predikce využití analyzuje údaje o nabíjecí činnosti z tisíců stávajících veřejných nabíjecích míst a koreluje tato data s cestovními vzory řidičů EV, demografickými údaji a vlastnictvím vozidel, aby bylo možné předpovědět, kolik relací za den proběhne na nových nabíjecích místech.

Nástroj pro doporučení tarifů umožňuje hostitelům stránek přesně kvantifikovat dopad instalace rychlého nabíjení na jejich účty za energie a určit nejlepší tarif za služby pro jejich stránky. Společně tyto nové nástroje umožňují hostitelům stránek a maloobchodníkům porovnávat a hodnotit tisíce míst najednou, což jim umožňuje strategicky identifikovat místa, která budou podle FreeWire přinášet nejvyšší využití a nejlepší výnosy.

Mobilyze Pro bude nabízen v USA a ve čtyřech kanadských provinciích v prvním čtvrtletí roku 2024.

Zdroj: smartcitiesworld.net

Zdroj: IOT NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS