Přeskočit na obsah

America Movil zvyšuje podíl v Telekom Austria

Mexická telekomunikační skupina America Movil zvýšila svůj podíl v rakouském mobilním operátorovi Telekom Austria poté, co získala akcie odpovídající 5,55 % hlasovacích práv ve společnosti.

Ve zprávě mexická společnost uvedla, že tato transakce zvyšuje celkový podíl společnosti America Movil v Telekom Austria z 51 % na 56,55 %.

Společnost America Movil nezveřejnila žádné finanční podrobnosti transakce.

V únoru rakouský operátor uvedl, že jeho dva hlavní akcionáři, America Movil a rakouská státní holdingová společnost OeBAG, souhlasili s podporou odštěpení svého podnikání v oblasti mobilních věží, které budou kotovány na vídeňské burze a akcie rozděleny poměrným způsobem mezi akcionáře Telekom Austria.

Podle nedávných tiskových zpráv si společnost America Movil již zajistila půjčku 500 EUR a vydala samostatný dluhopis ve výši 500 milionů EUR na financování oddělených věží.

OeBAG vlastní 28 % Telekom Austria, podle firemního webu operátora. A1 Telekom Austria Group působí také v Bělorusku, Bulharsku, Chorvatsku, Severní Makedonii, Srbsku a Slovinsku.

America Movil působí na nejméně 10 trzích, zejména v Latinské Americe. V Evropě telco kromě své přítomnosti na rakouském trhu částečně vlastní holandskou telco KPN.

Mexická telekomunikační skupina America Movil nedávno uvedla, že v současné době poskytuje služby 5G ve 104 městech po celém Mexiku.

Telco nedávno oznámilo spuštění služeb 5G pro předplacené uživatele. Ve zprávě mexický operátor uvedl, že jeho více než 68 milionů předplacených uživatelů má nyní přístup k 5G síti společnosti, což znamená, že výhody nové technologie budou dostupné pro více než 80 milionů zákazníků Telcel.

America Movil poznamenal, že služby 5G pomáhají zvýšit poptávku po paušálních mobilních plánech na mexickém trhu. Generální ředitel společnosti Daniel Hajj dříve uvedl, že společnost zaznamenala solidní migraci uživatelů ze 4G na 5G, což zvyšuje průměrný příjem na uživatele (ARPU) telekomunikací.

V únoru loňského roku spustila společnost America Movil služby 5G v 18 největších městech Mexika a oslovila více než 48 milionů lidí. Společnost, která působí v segmentu mobilních telefonů prostřednictvím značky Telcel, původně spustila 5G mimo jiné v Mexico City, Monterrey, Guadalajara, Tijuana a Puebla.

Zdroj: rcrwireless.com

Zdroj: NETGURU NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS