Přeskočit na obsah

Bath využívá parkování na základě emisí, aby zlepšilo kvalitu ovzduší

Rada města Bath a North East Somerset uzavřela partnerství se společností Metric Group pro inteligentní parkování na zakázkovém řešení zpoplatnění založeném na emisích ve snaze zlepšit kvalitu ovzduší.

Tato iniciativa je jedním z několika opatření plánovaných radou ke zlepšení kvality ovzduší a snížení uhlíku v historickém městě Spojeného království. Rada chtěla zavést systém, který by návštěvníci a zranitelnější účastníci silničního provozu považovali za snadno použitelný a který by mohl přesně čerpat nejnovější údaje o emisích vozidel z DVLA.

Parkovací tarify

Během šestiměsíčního období vytvořil technický tým Metric Group software na míru pro generování parkovacích tarifů jednoduše zadáním registračního čísla automobilu na základě délky pobytu a emisí vozidla podle pásem spotřební daně DVLA.

Rada uvádí, že na osmi parkovištích je v provozu 18 automatů Sprite společnosti Metric, které přijímají hotovostní i bezhotovostní platby.

„Potřebovali jsme spolehlivé a uživatelsky přívětivé parkovací automaty, které by zapadaly do historické estetiky Bath – dvojité památky světového dědictví UNESCO – v řešení, které nejen pomáhá odradit více znečišťující vozidla od města, ale které návštěvníci mohou bez problémů používat,“ řekl Andrew Dunn, manažer parkování pro Bath a North East Somerset Council.

„Zajistit všem návštěvníkům města dobrý zážitek z parkování je pro nás opravdu důležité. Uvědomujeme si, že tarify založené na emisích mohou být neuvěřitelně matoucí, protože je třeba vzít v úvahu mnoho proměnných, zvláště pokud se lidí ptáte na konkrétní podrobnosti o velikosti motoru a o tom, jak znečišťuje jejich vozidlo.“

Terminály Sprite společnosti Metric automaticky vypočítávají parkovací tarify pomocí živých záznamů DVLA a prezentují návštěvníkovi celkovou cenu za dobu jeho pobytu, aniž by potřeboval znát emise nebo objem motoru.

„Naším úkolem bylo vybudovat systém, který by byl intuitivní a snadno použitelný – něco, co návštěvníci všech národností, věkových kategorií a schopností snadno ovládají a který přijímá hotovostní i bezkontaktní platby,“ dodal Joe McManus, obchodní a marketingový ředitel ve společnosti Metric Group.

Metric Group instalovala parkovací terminál pro Bath a North East Somerset před 43 lety a uvádí, že se od té doby stala strategickou podporou v záležitostech souvisejících s parkováním.

Zdroj: smartcitiesworld.net

Zdroj: IOT NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS

Generated by Feedzy