Search
Close this search box.

Bauer Media a Netrisk budou v ČR vlastnit Srovnejto.cz, Klik.cz a ePojisteni.cz

Bauer Media Group a Netrisk Group spojí své on-line srovnávače finančních služeb v šesti zemích střední a východní Evropy. V Česku budou vlastnit Srovnejto.cz, Klik.cz a ePojisteni.cz. Obě skupiny to oznámily v tiskové zprávě. Transakce podléhá obvyklým podmínkám uzavření a očekává se, že bude uzavřena do konce roku. Finanční podmínky transakce nezveřejnily.

Do nového partnerství vstupuje německé vydavatelství Bauer Media Group se srovnávači v ČR a na Slovensku, kam spadají značky Srovnejto.cz, ePojisteni.cz, Tarifomat, Porovnajto.sk nebo Superpoistenie.sk a zároveň s polským Rankomat.pl. MaďarskýNetrisk Group má nyní ve svém portfoliu české srovnávače Klik.cz a Porovnej24.cz, slovenský Netfinancie.sk, v Rakousku durchblicker.at, v Maďarsku netrisk.hu i biztositas.hu a v Litvě edrauda.lt.

Skupiny očekávají, že po dokončení transakce celá skupina, kterou bude i nadále řídit Netrisk Group, osloví přibližně 80 milionů potenciálních zákazníků ročně. Bauer Media Group se stane strategickým partnerem s významným menšinovým podílem v této skupině společností zabývajících se srovnáváním cen. TA Associates zůstane většinovým akcionářem skupiny Netrisk Group, zatímco MCI Capital si ponechá menšinový podíl.

„Spojení sil urychlí náš růst, rozšíří náš dosah, a umožní nám investovat do obchodních a technologických schopností,“ uvedl generální ředitel skupiny Netrisk Group Robert Sokolowski. „Bauer Media je i nadále odhodlána rozvíjet rozsáhlý obchod s on-line srovnávači,“ doplnil prezident skupiny srovnávačů spadajících pod Bauer Media Group Morten Heuing.

Klik.cz je součástí skupiny Netrisk, která koupila i trojku trhu, službu Porovnej24.cz. Své aktivity provozuje i na Slovensku. Netrisk Group provozuje platformy Netrisk a Biztositas.hu v Maďarsku, Klik a Porovnej24 v ČR, Netfinancie na Slovensku, Edrauda v Litvě a nyní durchblicker v Rakousku. Je vlastněna finanční skupinou TA Associates, která má majoritní podíl, a společností MCI Capital. Bauer Media Group má ve skupině srovnávačů ČR, Slovensko, Polsko, Španělsko, Švédsko, Norsko a Finsko.

TZ

Zdroj: ICT NETWORK NEWS