Přeskočit na obsah

Byly odhaleny plány na bezuhlíkové chytré město v Rijádu

Technologie ICT a internetu věcí budou integrovány do infrastruktury Alnama Smart City, aby se vytvořil inteligentní a spolupracující ekosystém. Pro Rijád v Saúdské Arábii se plánuje bezuhlíkové chytré město pro 44 000 obyvatel.

Alnama Smart City se zaměří na podporu udržitelného života v komunitě o rozloze 10 kilometrů čtverečních s různými centry, včetně rezidenčních, vzdělávacích, obchodních, turistických a lékařských.

Cirkulární ekonomika

Odvozeno z arabského slova „prospívat“ město poskytne 11 000 bytových jednotek a vytvoří 10 000 pracovních míst v různých odvětvích, včetně odvětví zelených technologií, s cílem vytvořit pro město zelenou oběhovou ekonomiku. Bude poháněno 100 procenty obnovitelné energie, recyklace vody a recyklace odpadu.

Projekt řídí společnost Urb, která sídlí v dubajské designové čtvrti a má ve fázi plánování několik inteligentních měst „ve velkém měřítku“. Tvrdí, že město bude poskytovat nejvyšší standardy sociální, environmentální a ekonomické udržitelnosti. Různé uzly budou navrženy tak, aby přeměnily město na jedinečnou destinaci a také na atrakci pro ekoturisty a zdravotní turisty.

Centrum zelených technologií poskytne ekosystém pro městské technologické společnosti související s potravinami, energií, vodou, odpady, mobilitou a stavebními materiály.

Technologie ICT a internetu věcí budou integrovány do tvrdých a měkkých infrastruktur města, aby se vytvořil inteligentní a spolupracující ekosystém. Budou také integrovány nabíjecí stanice pro elektromobily, samořídící auta a solární farmy, aby se zvýšila konektivita, udržitelnost a obyvatelnost.

Alnama bude dovážet a vyvážet obnovitelnou energii prostřednictvím obousměrného rozvodného systému, aby pomohla vytvořit zelenou ekonomiku města, zatímco chytré vodní systémy sníží spotřebu vody.

Baharash Bagherian, generální ředitel společnosti Urb, která stojí za řadou udržitelných měst, včetně nedávno zahájených projektů, jako je Udržitelné město v Yiti, Udržitelné město Ostrov Yas, Udržitelné město Nexgen, popsal Alnamu jako „další evoluci“ v chytrých městech.

„Alnama si klade za cíl být další generací soběstačného města, které bude produkovat veškerou městskou spotřebu obnovitelné energie a také kalorický příjem potravy obyvatel na místě,“ řekl. „Biosalinní zemědělství, produktivní zahrady, vádí a stanoviště bohatá na uhlík jsou klíčovými rysy inovativního a odolného krajinného designu. Město bylo naplánováno spíše pomocí designu krajiny než budov. To vytváří urbanismus, který je více sociálně inkluzivní, ekonomicky hodnotnější a citlivější k životnímu prostředí.“

Pohostinské centrum bude obsahovat ekologické glampingové chaty, eko resorty a také centrum ochrany přírody, které bude podporovat ekoturistiku. Autistická vesnice, wellness centrum a kliniky v rámci zdravotnického centra budou podporovat zdravotní turistiku.

Urb uvádí, že nakonec se město stane destinací pro práci, život a návštěvu a snaží se nastavit nové měřítko pro všechna budoucí města a také podporovat zelenější ekonomiky, které se soustředí kolem potravin, vody, energie a odpadu.

Zdroj: smartcitiesworld.net

Obrázek: urb.ae

Zdroj: IOT NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS

Generated by Feedzy