Přeskočit na obsah

Češi kupují repasovanou elektroniku, starou ale neprodávají

Tři z pěti Čechů by si koupili chytrý telefon z druhé ruky. Spotřebitelé si od nákupu použitých telefonů slibují zejména úsporu financí a snížení zátěže na životní prostředí. Vyplývá to z průzkumu spotřebitelského chování, který mezi tisícovkou respondentů realizovala společnost Swappie ve spolupráci s výzkumnou agenturou Kantar.

Trh s repasovanými chytrými telefony dle dat společnosti Swappie stabilně roste. Dle průzkumu Češi běžně nakupují elektroniku online, nejčastěji pak věková skupina 18–34 let. I při nákupu repasovaného zařízení Češi čekají kvalitu srovnatelnou s novým zařízením.

Zatímco s nákupem použitého telefonu nemá nadpoloviční většina Čechů problém, nad prodejem starého telefonu uvažuje pouze třetina dotázaných.

Jen 17 % respondentů někdy svůj starý telefon prodalo, zatímco více než polovina všech respondentů (64 %) si starý telefon nechává jako záložní. Ten však většina z nich použije jen v krajních případech a třetina z nich ho nevyužije vůbec. Nad prodejem starého telefonu uvažují především lidé starší 45 let.

Swappie je finský startup, který vykupuje, repasuje a online prodává chytré telefony. Působí v 15 evropských zemích včetně České republiky.

Zdroj: allnews.cz

Foto: Shutterstock

Zdroj: ICT NETWORK NEWS

Generated by Feedzy