Search
Close this search box.

Digital Edge zahájila stavbu tokijského datového centra

Společnost Digital Edge v příspěvku na LinkedIn uvedla, že byla oficiálně zahájena výstavba jejího datového centra TYO7 v centru Tokia v Japonsku.

„Minulý měsíc jsme v areálu TYO7 uspořádali slavnostní zahájení a podepsali jsme závazek s našimi stavebními partnery, že budeme dodržovat nejvyšší standardy ochrany zdraví a bezpečnosti a postupy ABC během celého projektu,“ uvedla společnost. „Toto nové zařízení poskytne tolik potřebnou kapacitu kolokace zaměřené na propojení do centra Tokia.”

Plány na nové datové centrum oznámila společnost se sídlem v Singapuru v březnu 2023.

Zařízení je vyvíjeno ve spolupráci s realitním developerem Hulic a bude se nacházet na adrese 7-1 Nihonbashi Kobunacho, méně než 300 m od stávajícího zařízení společnosti TYO2. Očekává se, že bude připraveno k provozu začátkem roku 2025.

Zatímco specifikace projektu nebyly sdíleny, pravděpodobně se jedná o stejný projekt jako v roce 2022 oznámené plány společnosti Hulic na demolici budovy v Nihonbashi a vybudování osmipatrového datového centra na jejím místě.

Digital Edge byla založena Stonepeak Infrastructure Partners v srpnu 2020. Společnost má více než 500 MW kapacity rozdělené mezi 17 datových center v šesti zemích včetně Jižní Koreje, Japonska, Filipín, Indie, Thajska a Indonésie.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Zdroj: DATACENTER NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS