Search
Close this search box.

Dish říká, že není šance, že koupí 800MHz spektrum T-Mobile

Dish Network uvedla, že si nemůže dovolit získat aktiva T-Mobile v pásmu 800 MHz.

V podání pro SEC mateřská společnost Dish EchoStar odhalila, že není schopna financovat nákup spektra za dohodnutou cenu 3,59 miliardy dolarů.

„Vzhledem k relativně krátké době zbývající do vypršení 800MHz nákupní opce 1. dubna 2024 již nevěříme, že je pravděpodobné, že opci uplatníme. Proto jsme snížili pravděpodobnostně váženou hodnotu spektrální opce na nulu,“ uvedla společnost.

Společnosti Dish bylo umožněno prodloužení do 1. dubna, přičemž zaplatila poplatek za prodloužení ve výši 100 milionů dolarů.

V rámci fúze T-Mobile a Sprint v roce 2020 se operátor dohodl na prodeji svého 800MHz spektra společnosti Dish.

Dish měla zakoupit spektrum do srpna 2023, ale požádala o 10měsíční prodloužení (od 31. srpna), prostřednictvím soudů a amerického ministerstva spravedlnosti, aby mohla využít své opce na odkoupení spektra, s odvoláním na to, že potřebuje více času na navýšení prostředků.

T-Mobile žádost o prodloužení zpochybnil a tvrdil, že žádost o prodloužení byla vůči společnosti „nespravedlivá“ a „v rozporu s veřejným zájmem“.

Dish v posledních několika měsících prováděl škrty a v listopadu zrušil více než 500 pracovních míst v Coloradu, uprostřed fúze se satelitním operátorem EchoStar.

Obě společnosti, které vlastní miliardář Charles Ergen, se znovu spojí poté, co se EchoStar v roce 2008 oddělil od společnosti Dish.

Do konce tohoto měsíce bude zrušeno dalších 157 pracovních míst.

Dish hodně investoval do své mobilní sítě 5G a loni spustil svou virtualizovanou síť 5G RAN s podporou jihokorejského dodavatele Samsung.

V červnu loňského roku Dish uvedl, že dosáhl svého cíle pokrytí 5G širokopásmovým připojením stanoveným Federální komisí pro komunikace a poskytuje služby více než 70 procentům americké populace.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Foto: Dish Network

Zdroj: NETGURU NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS