Search
Close this search box.

Novou divizi v Konica Minolta povede Milan Obertík

Tuzemská Konica Minolta posiluje v oblasti kamerových řešení a zakládá specializované oddělení s názvem Forxai Video Vision. To se pod vedením Milana Obertíka zaměří na rozvoj aktivit v rámci využití průmyslových kamer a systémů umělé inteligence programovaných ve vývojovém centru Konica Minolta v Brně. Důvodem vzniku nového oddělení je rostoucí zájem o chytrá kamerová řešení a další rozšiřování portfolia v této oblasti.

Nové oddělení vzniklo vyčleněním z divize Video Solution Services, která se bude nadále věnovat kamerovým řešením zejména ve spojení s ochranou objektů a bezpečností práce. „Forxai Video Vision se zaměří konkrétně na využití kamer ve spojení s inteligentními videoanalytickými systémy, které se aktuálně etablují zejména v oblastech výroby a logistiky. Naši zákazníci se na nás obracejí jako na silného partnera s prověřenou globální značkou a vlastním vývojem softwarů přímo v ČR. V tomto kontextu jim proto chceme nabídnout i adekvátní péči v podobě specializovaného oddělení,“ řekl Milan Obertík, ředitel divize Forxai Video Vision Konica Minolta Business Solutions Czech.

Prvním úkolem Milana Obertíka bude vybudovat tým složený z obchodníků, techniků a business development manažerů. Následně se chce věnovat upevnění pozice Konica Minolta u stávajících zákazníků a dalšímu rozšiřování technologií využívající softwarovou platformu Forxai na českém a slovenském trhu.

Videoanalytický systém Forxai začal vznikat v brněnském vývojovém centru společnosti Konica Minolta v roce 2020 a od té doby je rozvíjen a instalován v různých modifikacích kamerových řešení určených pro zákazníky z celého světa. Nové oddělení pod vedením Obertíka bude zodpovědné konkrétně za produkty využívající tento software zejména ke kontrole kvality a efektivity výroby.

Systém Forxai je vhodným doplněním k chytrým kamerám Mobotix, jež Konica Minolta dodává na trh od roku 2017. Kamerová řešení Mobotix jsou vlajkovou lodí segmentu IT služeb společnosti Konica Minolta, který se v současné době podíl na obratu společnosti již více než z jedné třetiny.

TZ

 

Zdroj: B2B NETWORK NEWS