Search
Close this search box.

EK plánuje vyšetřovat TikTok kvůli ochraně nezletilých

Evropská komise plánuje v nadcházejících týdnech zahájit vyšetřování sociální sítě TikTok podle nového Aktu o digitálních službách (DSA). Obává se, že změny, které síť provedla, aby vyhověla zákonu, nejsou dostatečné k ochraně nezletilých uživatelů. Uvedla to agentura Bloomberg s odvoláním na informované zdroje.

Majitelem sítě TikTok je čínská firma ByteDance. Pokud by EK našla nedostatky, hrozí firmě vysoká pokuta. O zahájení vyšetřování se však stále jedná a je možné, že EK nakonec nezahájí úplné vyšetřování.

DSA vstoupil v platnost v roce 2022. Vyžaduje, aby velké internetové platformy a vyhledávače více bojovaly proti nezákonnému obsahu a bezpečnostním hrozbám. Zákon ukládá nová pravidla týkající se moderování obsahu, ochrany soukromí uživatelů a transparentnosti. Každé společnosti, u které bude zjištěno porušení, hrozí pokuta ve výši šesti procent jejího celosvětového obratu.

EU loni zahájila první formální vyšetřování podle DSA, a to sociální sítě X. Podezírá X z porušení povinnosti, částečně v souvislosti s příspěvky po útoku Hamásu na Izrael ze 7. října.

TZ/ČTK

Obrázek: Pixabay

 

Zdroj: B2B NETWORK NEWS