Přeskočit na obsah

Indická vláda může ještě snížit cenu frekvencí 5G

Místní regulátor TRAI doporučil snížení základní ceny spektra 5G o téměř 39 % ve srovnání s původní doporučenou cenou.

Vláda v Indii může dále snížit základní cenu frekvencí 5G pro nadcházející aukci, uvedl místnímu tisku ministr telekomunikací Ashwini Vaishnaw. Ministr uvedl, že cena spektra by měla být přiměřená, aby byla zajištěna konektivita na poslední míli.

Vaishnaw řekl, že Telecom Regulatory Authority of India (TRAI) již doporučil snížení základní ceny frekvencí 5G, ale poznamenal, že průmysl naléhá na vládu, aby ještě snížila doporučenou cenu. “Jejich poptávku zvážíme, systematicky (…) Věřím, že tato cenová otázka bude vyřešena,” řekl ministr.

TRAI doporučila snížení základní ceny spektra 5G o téměř 39 % ve srovnání s původní doporučenou cenou. Cellular Operator Association of India, která zastupuje místní mobilní operátory, však uvedla, že průmysl požaduje snížení původní ceny o 90 %.

Vláda již dříve stanovila minimální cenu pro 5G vlny na 4,92 miliardy INR (64,1 milionu USD) za megahertz spektra v pásmu 3,3–3,6 GHz.

Ministr také uvedl, že vláda očekává, že aukce spektra 5G proběhne v červnu, přičemž první zavedení 5G se očekává v září nebo říjnu.

Podle předchozích zpráv Indie plánuje udělit pásma jako 700 MHz, 800 MHz, 900 MHz, 1,8 GHz, 2,1 GHz, 2,3 GHz, 2,5 GHz a 3,3–3,6 GHz. Prostřednictvím aukce spektra se budou moci operátoři ucházet i o spektrum v pásmu milimetrových vln.

Zdroj: rcrwireless.com

Zdroj: NETGURU NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS

Generated by Feedzy