Přeskočit na obsah

Investiční fond Veritas podal nabídku na koupi společnosti BlackBerry

Americký soukromý investiční fond Veritas Capital podal nabídku na koupi kanadské softwarové společnosti BlackBerry. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na obeznámený zdroj. Podrobnosti o nabídce agentura nerozvedla, zúčastněné podniky na žádost o komentář zatím nereagovaly.

Společnost BlackBerry v květnu uvedla, že přezkoumá své strategické možnosti. Nevyloučila přitom oddělení jedné nebo více svých divizí. Firma vznikla v roce 1984 a v současné době vyrábí software pro automobily a kybernetickou bezpečnost.

Společnost byla průkopníkem chytrých telefonů a její přístroje rádi používali zejména manažeři. V oblibě ho měl i bývalý americký prezident Barack Obama. Později ale firma začala na trhu zaostávat za přístroji s operačním systémem Android a za telefony iPhone od americké společnosti Apple.

V loňském roce firma ukončila svou činnost v oblasti chytrých telefonů a od té doby se snaží prodat své starší patenty související s mobilními zařízeními. V květnu BlackBerry uvedla, že bude pokračovat v dříve oznámeném prodeji patentů společnosti Malikie Innovations až za 900 milionů dolarů (20 miliard Kč).

TZ

Zdroj: ICT NETWORK NEWS

Generated by Feedzy