Search
Close this search box.

Jak rychle rostou nároky na datový provoz v datových centrech?

APC NetShelter Rack PDU Advanced

U mnoha firem provozujících datová centra se v důsledku rostoucích datových nároků zvýšila výkonová hustota stávající IT infrastruktury.

Na trh ve zvýšené míře nastupují různé produkty vysoce výkonných výpočetních technologií. Tyto technologie, které jsou obvykle k vidění v datových centrech, například výpočetní clustery (HPC), umělá inteligence (AI), připojená zařízení (IoT), kryptoměny, 5G a nově dokonce i metaverse, dělají nyní z výkonové hustoty infrastruktury kritický faktor.

Kvůli této poptávce je na světových trzích trendem přecházet na stojany s nejvyšší hustotou v rozmezí 10-19 kW.

APC logoTechnologii APC NetShelter Rack PDU Advanced, která vyhovuje výše uvedeným zvýšeným technologickým nárokům v datových centrech, po úspěchu v Severní Americe přináší do Evropy společnost Schneider Electric. Nová generace jednotek distribuce napájení poskytne provozovatelům datových center větší flexibilitu při plnění požadavků uživatelů na napájení moderních IT aplikací s vysokou výkonovou hustotou.

Pavel Blahut, Product Application Leader – Solutions, Schneider ElectricPavel Blahut, specialista na datová centra společnosti Schneider Electric, říká: „Poptávka po digitálních technologiích exponenciálně roste a vedoucí pracovníci datových center hledají způsoby, jak se přizpůsobit rychlým technologickým změnám, a to nejen s ohledem na budoucnost, ale také udržitelným způsobem.“

APC NetShelter Rack PDU má, díky prvním kombinovaným zásuvkám 4 v 1 v oboru, dvojnásobný počet zásuvek na jednotku. PDU poskytuje až o 50 % více energie pro podporu aplikací se zvýšenou hustotou serverových stojanů.

Nové kombinované zásuvky 4 v 1 (pro C13, C19, C15 nebo C21) usnadňují a urychlují instalaci a poskytují větší flexibilitu pro případné budoucí úpravy. Zásuvky jsou barevně odlišené a barva zásuvky odpovídá předřazenému jističi.

Střídavé uspořádání zásuvek umožňuje lepší organizaci a správu napájecích kabelů ve stojanu, urychluje instalaci a optimalizuje prostor. Výsledkem je i lepší řízení proudění vzduchu.

APC NetShelter Rack PDU Advanced zahrnuje modely, které mohou podporovat až 43,5 kW v jednom širokém (56 mm/ 2,2″) provedení, aby bylo možné vyhovět rostoucím požadavkům na výkon stojanů. Zvýšení počtu zásuvek až na 48 nejenže odstraňuje nutnost přidávat další jednotky PDU do stávajících stojanů kvůli zvýšení hustoty, ale také maximálně využívá plochu vysokých stojanů datových center. Provozní teplota 60 ºC snižuje riziko selhání při provozu v teplejších prostředích s vysokou hustotou.

APC NetShelter Rack PDU Advanced je nejnovějším příkladem toho, jak společnost Schneider Electric reaguje na potřeby svých zákazníků, aby jim pomohla v orientaci v prostředí, které se neustále vyvíjí. Jedná se o naši dosud nejagilnější a nejpřizpůsobivější nabídku, jež pomáhá datovým centrům optimalizovat jejich současné investice, podporovat rostoucí datové potřeby a maximalizovat dobu provozu,“ dodal Pavel Blahut.

Schneider Electric logoAPC NetShelter Rack PDU Advanced nabízí možnost výměny síťové karty (NMC) za provozu i při servisu displeje PDU v případě výpadku napájení. Duální síťové porty zajišťují lepší přehled o síťových problémech a umožňují kolokačním aplikacím využívat jeden síťový port ke sledování PDU a druhý port poskytnout zákazníkovi pro připojení k síti a monitorování.

PDU podporuje až osm senzorů prostředí pro lepší úroveň monitorování a ochrany PDU a IT zařízení před možnými poruchami.

APC NetShelter Rack PDU Advanced je nyní v Evropě k dispozici od listopadu 2022.

Takže uvidíme, jak se této technologii bude dařit na středoevropském trhu.

Petr Smolník