Search
Close this search box.

Je tohle budoucnost expresní přepravy?

Společnost HyperloopTT poskytující dopravní a technologické licence odhalila podrobnosti o HyperloopTT Express Freight, svém novém inovativním systému přepravních kapslí pro nákladní dopravu.

Systém byl navržen ve spolupráci s designérskou poradenskou společností Tangerine a je založen na čtyřech klíčových faktorech: co nejrychlejší nakládání nákladu; integrace se stávající infrastrukturou; maximalizace objemu nákladu uvnitř kapslí; dostatečně flexibilní, aby uspokojil různé požadavky zákazníků.

Hyperloop studie proveditelnosti

Ve studii proveditelnosti Great Lakes Hyperloop Feasibility Study společnosti HyperloopTT z roku 2020, kterou provedla společnost Transportation Economics Management, bylo stanoveno, že možnost expresní přepravy pro hyperloop by byla levnější než možnosti letecké a nákladní dopravy, přičemž by doručovala zboží rychleji a udržitelněji. Hyperloop Express Freight vstupuje do odvětví, které podle předpovědi poroste z 260 miliard USD v roce 2020 na více než 484 miliard USD v roce 2030.

HyperloopTT Express Freight umožní rychlé naložení nákladu s odstupňovanými dveřmi pro současné nakládání/vykládání, dvojitými dveřmi na obou stranách a energeticky účinným systémem nakládání/vykládání Collins Rollerball. Bude se integrovat se stávající infrastrukturou zachováním principu DockLock z kapslí pro cestující HyperloopTT.

Objem nákladu je uvnitř kapsle maximalizován snížením podlahy tak, aby se vešly standardní letecké nákladní kontejnery, přidáním dvířek mezi strukturální žebra pro více vnitřního prostoru a také použitím nakládacího zařízení hyperloop.

Design poskytuje flexibilitu pro uspokojení různých požadavků zákazníků prostřednictvím konfigurovatelného rozložení zátěžového zařízení hyperloop přizpůsobeného typu nákladu a potřebám zákazníků.

„Hyperloop Express Freight zásadně změní způsob, jakým se zboží globálně přepravuje,“ řekl Andrés de León, generální ředitel HyperloopTT. „Začleněním klíčových inovací, jako jsou rychlé automatizované nakládací systémy, maximální přepravní kapacita a flexibilní konfigurace, jsme vyvinuli design optimalizovaný pro přepravu nákladu bezprecedentní rychlostí za nižší sazby, než v současnosti nabízí letecká a silniční doprava.”

„Tento nový standard pro přepravu umožní větší efektivitu, udržitelnost a flexibilitu v dodavatelských řetězcích po celém světě a jsme hrdí na to, že můžeme být v čele této dopravní revoluce.”

Matt Round, kreativní ředitel společnosti Tangerine, řekl: „To, co jsme navrhli, je řešení pro expresní přepravu. Náš výzkum jasně ukázal, že každá kreativní myšlenka, kterou jsme měli, a každé rozhodnutí o designu, které jsme učinili, by měly přispět ke zkrácení času potřebného k přesunu nákladu od odeslání k doručení. Naše řešení je směsí kreativních skoků a přísných matematických výpočtů.“

V květnu získala společnost HyperloopTT 800 milionů EUR v rámci výběrového řízení EU na výstavbu prvního komerčního hyperloopu v Itálii.

Zdroj: smartcitiesworld.net

Zdroj: IOT NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS