Search
Close this search box.

Konference LIFMAT 2023

Že naše duševní zdraví ovlivňuje to fyzické a naopak, si uvědomuje asi každý z nás. V dnešním uspěchaném světě je otázka duševní a fyzické pohody aktuálnější než kdy dřív. Jak ale pečovat o svou kondici a zdraví, bez velkého přemáhání a ideálně zábavnou formou? Na to přinese odpovědi interaktivní výstava LIFMAT 2023 s podtitulem Moderní technologie v medicíně a řízení životního stylu, která se bude konat 24. – 25. 10. 2023 v Pražském CUBEX centru.

Užitečné informace na jednom místě
LIFMAT přináší řadu workshopů a přednášek, kde se dozvíte, jak pozitivně a snadno ovlivnit své zdraví díky moderním technologiím, předcházet civilizačním chorobám či bojovat proti různým neduhům, kterým váš organismu již podléhá. Kromě klasických seminářů a workshopů se zájemci mohou těšit i na rozsáhlou interaktivní výstavu, workshopy i vzdělávací hry pro širokou veřejnost.

LIFMAT je interaktivní
Na vlastní kůži si můžete vyzkoušet například nositelné přístroje na snímání mozkových vln či mobilní aplikace provázející uživatele meditační praxí. Otestujete prsten, který rozpozná spánkovou apnoe nebo chrápání, a dozvíte se, kdy navštívit spánkovou laboratoř.

Můžete si nechat změřit cukr, cholesterol či kvalitu trávení, zkusíte ovládat hru myšlenkou a zjistíte, v jaké kondici je váš mozek. Vedle měření fyziologických parametrů si můžete otestovat cvičení ve virtuální realitě, procházku v exoskeletu nebo cvičení za podpory elektřiny.

Aplikace pro snižování váhy i fitness trénink

Aplikaci Kalorické tabulky si stáhlo již přes 5 milionů uživatelů. Používání kalorických tabulek a podrobné sledování přijímaných živin ale neslouží jen k dodržování diety, aplikace může fungovat i při fitness tréninku nebo jen jako zpětná vazba pro změny stravovacích návyků a nápravu zlozvyků moderního životního stylu. Kalorické tabulky umožňují ukládat veškeré snědené potraviny, vytvořit vlastní jídelníček, sdílet recepty a analyzovat kalorie tak, aby uživatel získal profesionální přehled.

 Chytrá motivace ke sportu dětí i dospělých

Rodiče si určitě nenechají ujít workshop zaměřený na sportování dětí. Bude o potřebě pohybu u dětí, ale i o úskalí dětského sportu, vysvětlí, jaká intenzita pohybu je pro děti vhodná nebo jak využít moderních technologií jako spouštěčů aktivit. A zaměří se i na to, jak děti úspěšně je motivovat a naopak, jak zabránit jejich “přemotivování”. Ve workshopu o sportu u dospělých se zase dozvíte vše o použití technologií pro znovuobjevení motivace k aktivnímu životu, zjistíte, jak porozumět nositelné elektronice jako nástroji nebo co (ne)očekávat od chytrých zařízení.

 Rozvoj kreativity i léčba fobií

Prostřednictvím technologií můžete podporovat i svou kreativitu a inteligenci. Aplikace v takovém případě mohou nabídnout inspirativní aktivity, kreativní úkoly a zábavné testy, které podporují rozvoj mozku nebo mohou odhalit rizika např. Alzheimerovy choroby. Sadu aplikací virtuální reality, pomáhajících rozpoznat různé druhy fobií, třeba strach z výšek nebo z pavouků, představí spolu s nejnovějšími výsledky výzkumů na svém stánku i Národní ústav duševního zdraví – jeden z hlavních partnerů akce.

Nebezpečná znaménka odhalí přímo na LIFMATu umělá inteligence
Každý máme nějaké znaménko a většinou jim nevěnujeme pozornost. Některá ale mohou předznamenat zdravotní komplikaci a jejich včasné odhalení může zachránit i život. Aplikace Skin Vision umí znaménka zdokumentovat a pomocí umělé inteligence určí typ i míru nebezpečnosti. Aplikaci si na výstavě LIFMAT můžete vyzkoušet doslova “na vlastní kůži” a její pořízení do vašeho mobilního telefonu je pak otázkou okamžiku.

Diagnóza z pohledu do očí
Neinvazivní diagnostika z pouhého pohledu do vašeho oka je snem mnoha pacientů, kteří musí pro stanovení diagnózy překonávat mnoho nepříjemných procedur při současné technologické úrovni medicíny. Citlivá kamera si bez jakýchkoliv nepříjemností vyfotí vaše oční pozadí a umělá inteligence vytrénovaná na tisících vzorků určí rizika konkrétní choroby s vyšší spolehlivostí než oční lékař. Je tak možné zjistit příčiny vysokého krevního tlaku, AMD, riziko infarktu či Alzheimerovy choroby nebo oční glaukom.

LIFMAT PASS
Veškerá naměřená data budou mít návštěvníci uložená na čipu v LIFMAT PASSu, který dostanou u vstupu. Data z pasu budou k dispozici po stažení LIFMAT APP také v mobilní aplikaci.

Nezmeškejte příležitost udělat svou cestu ke zdraví o něco jednodušší!

Zdroj: B2B NETWORK NEWS