Search
Close this search box.

USA zabavily 200 000 Bitcoinů

Nedávná zpráva odhalila držení Bitcoinů federální vládou Spojených států, které představují BTC v hodnotě přibližně 5 miliard dolarů. Podle Wall Street Journal tři nedávná zabavení, která přinesla více než 200 000 Bitcoinů, učinila Spojené státy jedním z největších držitelů Bitcoinů na světě.

Významný čínský reportér Colin Wu na X (dříve Twitter) odhalil, že Spojené státy získaly největší kryptoměnu podle tržní kapitalizace. Zabavené Bitcoiny byly primárně vysledovány ke kyberzločincům a darknetovým trhům. Byly uloženy v šifrovaných hardwarových peněženkách vlastněných vládními agenturami, včetně ministerstva financí USA, Internal Revenue Service (IRS) a ministerstva spravedlnosti.

Právní postupy spojené s konverzí zabavených Bitcoinů mohou trvat roky. Ačkoli nedávné přidání těchto Bitcoinů přispělo k celkové držbě vlády, zásoba nepatří okamžitě Spojeným státům.

Federální vláda nyní čeká na konečný soudní příkaz k propadnutí, který by jí zajistil legální vlastnictví zabaveného majetku. To by pak uvolnilo cestu k likvidaci ze strany US Marshals Service, která je právně odpovědná za prodej majetku zabaveného federální vládou.

Držba Bitcoinů americkou vládou vyvolala otázky ohledně jejího přístupu k regulaci kryptoměn. Zatímco americký kryptotrh čelí pokračující regulatorní nejistotě uprostřed nepohodlných a nesrozumitelných krypto pravidel, vláda zahájila regulační opatření, jako je implementace zásad Know Your Customer (KYC) a Anti-Money Laundering (AML).

Americká vláda široce využívá zpravodajské a sledovací operace jako součást sledování nezákonného vlastnictví majetku, což vede k jeho zabavení. Nadšenci a investoři do kryptoměn pozorně sledují dopad nedávných zabavení na hodnotu kryptoměny.

Zdroj: coinedition.com

Zdroj: ICT NETWORK NEWS