Search
Close this search box.

Mavenir spouští „AI co-pilota“ pro operace CSP

Poskytovatel síťové infrastruktury Mavenir ve spolupráci s Nvidia a Amazon Web Services vyvinul umělou inteligenci „operations co-pilot“, která podle něj ukazuje, že generativní AI může být použita k „efektivnímu definování platformy Service Assurance AI/Ops“ a zvýšení provozní efektivity pro poskytovatele komunikačních služeb.

AI operations co-pilot pro zajištění služeb RAN spoléhá na generativní AI a velké jazykové modely trénované na detailech logů, tras, čítačů a dalších klíčových ukazatelů výkonnosti ze síťové infrastruktury, využívající architekturu Open RAN od Mavenir k „poskytnutí přístupu k více otevřeným rozhraním, která mohou dodat data potřebná k trénování a optimalizaci doménově specifických telekomunikačních LLM,“ uvedl poskytovatel infrastruktury.

Mavenir uvedl, že nové řešení může zvýšit provozní efektivitu pro CSP až o 40 %. Dodavatel také dodal, že spolupracuje s Nvidia a AWS na nabídce sady souvisejících řešení pro AI co-pilot, pro automatizaci síťových operací. Řešení „významně snižuje manuální úsilí při ladění, vývoj a údržbu, aby se zlepšily IT operace, dostupnost služeb a dodávky pro stále složitější mobilní sítě,“ uvedl Mavenir.

„Náš nový rámec Operations Co-Pilot má potenciál být pro operátory přelomový, poskytující bohaté možnosti predikce chyb a analýzy příčin s přesností a rychlostí poháněnou AI,“ řekl Bejoy Pankajakshan, hlavní technologický a strategický ředitel společnosti Mavenir. Dodal, že existují tři případy použití na začátek: analýza výpisu jádra, funkce vyhledávání podobnosti logů a detekce anomálií v logech.

„Kombinace informací z těchto trénovaných LLM poskytne širší a hlubší pokrytí všech scénářů chyb a anomálií, což umožní velmi časnou predikci potenciálních problémů v síti,“ pokračoval Pankajakshan. „Navíc, jak se tato řešení vyvíjejí, modely mají schopnost neustále se učit a optimalizovat na základě zpětné vazby uživatelů a iterativního tréninku s dalšími logy, KPI a trasami, což slibuje ještě větší zisky.“

Zdroj: rcrwireless.com

Zdroj: NETGURU NETWORK NEWS 

Zdroj: ICT NETWORK NEWS