Search
Close this search box.

Visa vydala 10 miliard tokenů

Úsilí společnosti Visa v oblasti tokenizace přináší ovoce poté, co 4. června 2024 na Money 20/20 Europe oznámila, že globální platební služba vydala svůj 10 miliardtý token.

Tento významný milník představoval 40 miliard dolarů z maloobchodního prodeje a také 650 milionů dolarů ušetřených bráněním podvodů za poslední rok.

Visa tokeny, známé jako Visa Network Tokens, umožňují uživateli nebo obchodníkovi tokenizovat 16místný kód čísla karty. Oznámení, které bylo spuštěno před 10 lety, představuje závazek společnosti Visa vést proces tokenizace, který v posledních letech neustále roste.

Mluvčí společnosti Visa uvedl: „Spustili jsme Network Tokens před asi 10 lety s cílem zabezpečit obchod a umožnit našim partnerům poskytnout jejich spotřebitelům skvělé digitální platební služby. Jsme naprosto nadšeni z kombinace, kterou to přineslo.“

Tokeny jsou jedinečné pro peněženku daného obchodníka a přinášejí bezproblémový a rychlý platební kontakt. Vydavatelé a uživatelé se snaží poskytnout další vrstvu zabezpečení, protože tokeny mohou být použity pouze uživatelem, který provedl tokenizaci.

Visa Token Service (VTS) byla v popředí úsilí platebního giganta o tokenizaci. Platforma umožňuje obchodníkům zvýšit autorizaci a věrnostní odměny během procesu pokladny.

Tokeny jsou také vždy připojeny k 16místnému číslu karty a dokud je karta aktivní, token nikdy nevyprší, což odstraňuje obavy ohledně otázek týkajících se datumu vypršení platnosti.

Bezproblémovost tokenů byla chválena společností Visa, protože mohou být použity v digitálním i fyzickém obchodě, což umožňuje obchodníkům urychlit proces pokladny a také být použity pro každodenní platby, jako je placení na mýtných stanicích ke snížení dopravní zácpy.

Pokračujíc ve svém úsilí o tokenizaci, Visa oznámila Visa Data Tokens během konference Visa 2024 v Severní Americe, která spojuje tokenizaci a umělou inteligenci (AI) k ještě rychlejšímu a bezproblémovějšímu procesu.

Zdroj: paymentexpert.com

Zdroj: CRYPTO WORLD NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS