Search
Close this search box.

Mělník spustil provoz nové městské aplikace pro obyvatele

Mělník spustil provoz nové městské mobilní aplikace pro obyvatele, má oproti obdobným více funkcí. Lidem umožní například platit parkovné, hlásit závady, jako je poškozený městský majetek, a sledovat aktuální časy dojezdů městské hromadné dopravy u každé jednotlivé zastávky. ČTK to řekl mělnický radní pro dopravu Jindřich Špergl (za TOP 09).

Aplikace nabízí také informace o nejdůležitějších aktualitách z města, kalendář akcí, kontakty a rezervace termínu na úřadu, obsah úřední desky, přehled obsazenosti parkovišť, jízdní řády a další. „Plně funkční aplikace je už nyní ke stažení,“ uvedl Špergl. Zájemci ji najdou v oficiálních obchodech App Store pro Apple i Google Play, je zdarma.

Podle radního se městu podařilo na vytváření aplikace ušetřit, protože se na ní podílelo městské IT oddělení. Náklady dosáhly kolem 350 000 korun, pokud by se celá dělala externě, stála by podle Špergla až jeden milion korun.

Mobilní aplikace využívá i mnoho dalších středočeských měst. Mělník měl od roku 2019 aplikaci Česká obec, která ale neměla tolik funkcí jako současná. Multifunkční aplikaci mají například také Říčany, Mladá Boleslav, Kolín a další.

TZ/ČTK

Zdroj: eGOVERNMENT NETWORK NEWS 

​ 

Zdroj: B2B NETWORK NEWS