Přeskočit na obsah

Město Wellington zavádí síť senzorů pro monitorování dopravy

Městská rada města Wellington zahajuje nasazení monitorovací sítě pro sběr dat o aktivní dopravě, která má lépe informovat pro budoucí rozhodování.

Novozélandské město spolupracuje s britskou společností VivaCity na zřízení sítě senzorů, které budou počítat různé typy uživatelů silnic, trasy cestování a rychlosti cestování, včetně aut, nákladních vozidel, jízdních kol, koloběžek, autobusů a chodců.

Anonymní data v reálném čase

Senzory jsou poháněny umělou inteligencí (AI) počítačového vidění a jsou umístěny na sloupech veřejného osvětlení. Zařízení snímá ulici pomocí kamery, poté klasifikuje a počítá uživatele silnic v reálném čase. Snímky z videokamer senzorů jsou téměř okamžitě smazány, a uloženy jsou pouze anonymní údaje.

Poskytnou dlouhodobý, neustálý monitoring 24/7, 365 dní v roce, což umožní radě provádět přesnější hodnocení toho, jak se lidé pohybují městem, a budou monitorovat vliv změn provedených v dopravní síti v reálném čase.

Počátečním zaměřením bude zřízení sítě na klíčových místech v centru, včetně některých cyklostezek, a nahrazení stávajícího počítání provozu tam, kde je to nutné, aby se minimalizovalo rušení přechodu na centralizovaný způsob sběru dat.

Tato vyšší kvalita dat o dopravě bude informovat strategie dopravy a bude také kombinována s dalšími datovými sadami. Budou ji využívat skupiny rady včetně Transport & Infrastructure, plánování sítě pro cyklisty, komunitní služby, tým na pobřeží, tým pro změnu chování a projekt Let’s Get Wellington Moving.

Starostka Tory Whanau uvedla, že kvalitní data lze použít k lepším rozhodnutím ohledně událostí, urbanistického designu, veřejné bezpečnosti a změn, které ovlivňují ekonomické a maloobchodní prostředí, a že „celostátně první technologie” je vzrušujícím krokem pro město.

Dodala: „S růstem města jsou využití prostoru a dopravy stále důležitější pro životaschopnost Wellingtonu, tento druh informací je nepostradatelný pro plánování a návrh naší budoucnosti. Tyto senzory od VivaCity sbírají data nepřetržitě s vysokým stupněm přesnosti a anonymity, poskytují mnohem detailnější obraz toho, jak jsou naše veřejné prostory využívány.”

V současné době rada používá manuální a přizpůsobená počítání chodců a cyklistů, elektronické počítače na počítání jízdních kol a komerční data o jízdách na elektrických koloběžkách, aby pochopila cestovní vzory lidí.

Tyto datové soubory vytvořily základní hodnoty pro analýzu dlouhodobých trendů, ale hloubka získaných poznatků je omezena kvůli velikosti vzorku a geografickému pokrytí.

Nedostatek nepřetržitého monitorování také omezuje pochopení dopadů nepředvídaných událostí, jako jsou zemětřesení nebo tsunami, protože město monitoruje pouze v určených časech.

Společnost VivaCity byla vybrána kvůli svému přístupu „privacy-by-design” (ochrana soukromí od návrhu) ve svém monitorovacím řešení. Tento projekt také prošel hodnocením dopadů na soukromí a byl konzultován s Úřadem komisaře pro ochranu osobních údajů. Data neobsahují žádné identifikační informace o sledovaných osobách.

„Silně věřím, že budoucnost chytrého města musí být zaměřena na občany,” uvedl spoluzakladatel a výkonný ředitel VivaCity Peter Mildon. „Navrhli jsme naše řešení od základu tak, aby byla zaručena ochrana soukromí každého občana. Systém byl vyvinut s principy ochrany údajů od návrhu a plně splňuje a dokonce překračuje právní požadavky na ochranu údajů.”

Instalace nové senzorové sítě by měla začít tento měsíc a má odhadované náklady ve výši 1 milionu dolarů po dobu pěti let. Financování je zajištěno převedením stávajících prostředků (včetně využití dotace od Waka Kotahi) ze stávajících decentralizovaných metod sběru dat.

Zdroj: smartcitiesworld.net

Zdroj: IOT NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS

Generated by Feedzy