Search
Close this search box.

Meta spustila webovou verzi své sociální sítě Threads

Americká internetová společnost Meta Platforms spustila webovou verzi své sociální sítě Threads, kterou se snaží konkurovat síti X, dříve Twitter, amerického miliardáře Elona Muska. Informovala o tom agentura Reuters.

Uživatelé nyní budou moci na síť Threads přistupovat ze svých počítačů prostřednictvím přihlášení na její webové stránky. To by mělo síti zajistit větší zájem ze strany důležitých uživatelů, jako jsou produktové značky, podniky, inzerenti či novináři, kteří budou nyní moci při práci s touto platformou používat větší obrazovku.

Společnost Meta je majitelem sociálních sítí Facebook a Instagram či komunikační služby WhatsApp. Síť Threads spustila začátkem minulého měsíce. Počet uživatelů nové sítě během pěti dnů od spuštění překonal hranici 100 milionů. Koncem července však šéf Mety Mark Zuckerberg uvedl, že síť o více než polovinu uživatelů přišla.

Podle údajů analytické platformy Similarweb z 10. srpna se počet denně aktivních uživatelů verze sítě Threads pro operační systém Android snížil na 10,3 milionu z dřívějšího maxima 49,3 milionu.

V Evropské unii síť Threads zatím není k dispozici, a to kvůli nejasnostem ohledně využívání osobních údajů.

TZ

 

Zdroj: B2B NETWORK NEWS