Přeskočit na obsah

Meteorologická stanice má za cíl pomoci městům vybudovat odolnost

Vaisala, specialista na meteorologická, environmentální a průmyslová měření, spustila kompaktní meteorologickou stanici zaměřenou na města, silniční úřady a průmyslové zóny pro monitorování počasí a životního prostředí.

Podle Vaisaly, ať už se jedná o hodnocení stavu vozovky, znečištění ovzduší nebo jiných ekologických problémů, flexibilní a škálovatelná meteorologická stanice Beam umožňuje komunitám využívat pozorování počasí, životního prostředí a stavu silnic k lokalizaci informací tak, aby vyhovovaly jejich specifickým potřebám.

Hustší pozorovací sítě

Beam je navržen jako monitorovací stanice na klíč, která poskytuje přístup ke spolehlivým informacím o látkách znečišťujících ovzduší, slunečním záření, záplavách, hloubce sněhu, hladině vody, viditelnosti, stavu vozovky, teplotě vozovky a aktuálním počasí.

Díky malým rozměrům lze stanici Beam nasadit prakticky kdekoli. Vaisala tvrdí, že kromě „nekompromisní spolehlivosti měření“ umožňuje nová stanice zúčastněným stranám efektivně rozmístit hustší pozorovací sítě, které podporují potřeby pro zvýšení schopností porozumět počasí a odpovídajícím způsobem optimalizovat procesy. Beam station shromažďuje poznatky a dodává je přímo do back-endového systému zákazníka. Vybraná měření lze také zobrazit prostřednictvím cloudových služeb Vaisala.

„Naši zákazníci vyžadují větší flexibilitu v parametrech, které monitorují, a způsobu distribuce informací, a my jsme odpověděli nejlepší meteorologickou stanicí Beam ve své třídě,“ řekl Paras Chopra, produktový manažer společnosti Vaisala.

„Na rozdíl od čehokoli v tomto odvětví naše řešení posouvá komunity tak, aby byly odolnější vůči vlivům počasí a špatné kvalitě ovzduší tím, že poskytuje dostupné, snadno použitelné a cenově dostupné informace. Beam byl vyvinut společně s přispěním některých předních systémových integrátorů s cílem zlepšit udržitelnost našich komunit.“

Specifikace meteorologické stanice Beam:

Flexibilita: dostupná jako samostatná stanice nebo jako síť stanic, Beam station umožňuje širokou škálu měření počasí a prostředí, jako je vlhkost, teplota, srážky, stav vozovky, teplota vozovky, hloubka sněhu, hladina vody, látky znečišťující ovzduší, a monitorování slunečního záření
Kompaktní velikost: snadná instalace na všech místech, dokonce i v rušných městských oblastech, včetně stávající infrastruktury, jako jsou pouliční sloupy, semafory a mosty
Větší komplexní pokrytí: plug-and-play, snadno nasazuje, se zvýšenou podporou senzorů a doručováním dat v reálném čase pro získání přehledu o různých měřeních, včetně nepříznivého počasí, kvality vzduchu, vln veder ve městech, záplav, řízení dopravy a zimní údržby silnic
Všestranná integrace a konektivita: zákazníci mohou integrovat měření do svého vlastního back-end systému přímo z brány a vybraná měření mohou být také přístupná prostřednictvím cloudových služeb Vaisala.
Zabezpečení dat: Vaisala upřednostňuje zachování zákaznických dat za všech okolností, aby byla zachována jejich důvěrnost, zajištění souladu a zachování důvěry.

 

Zdroj: smartcitiesworld.net

Zdroj: IOT NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS