Search
Close this search box.

MicroStrategy kupuje dalších 12 000 Bitcoinů, nyní drží 205 000 BTC

Michael Saylor, zakladatel a výkonný předseda MicroStrategy, na to upozornil v příspěvku na X. Toto zveřejnění následuje po oznámení společnosti ze 4. března o jejím záměru investovat 600 milionů dolarů, odvozených z prodeje konvertibilních dluhopisů, do získání Bitcoinu.

Pro nezasvěcené jsou konvertibilní dluhopisy finančními nástroji, které společnosti využívají k získávání finančních prostředků. V podstatě se jedná o půjčky, které lze později převést na akcie společnosti.

MicroStrategy nyní oznámila nákup dalších bitcoinových tokenů několik dní po zveřejnění konvertibilních dluhopisů. Akvizice, která se uskutečnila mezi 26. únorem a 10. březnem 2024, zahrnovala hotovostní výdaje ve výši 821,7 milionů dolarů.

Podle tiskové zprávy financování této akvizice pocházelo převážně z výnosů soukromé nabídky konvertibilních seniorních dluhopisů v celkové výši 781,1 milionu USD, doplněných o dalších 40,6 milionu USD čerpaných z přebytečných hotovostních rezerv společnosti.

S posledním nákupem BTC dosáhla celková držba Bitcoinů MicroStrategy 205 000 BTC, přičemž pouze 5 000 BTC společnosti zbývá na držení 1 % z celkové nabídky BTC. Získali 205 tisíc BTC v celkové výši 6,91 miliardy dolarů, přičemž průměrná cena byla kolem 33 706 dolarů za Bitcoin.

Celková držba Bitcoinů společnosti MicroStrategy má nyní hodnotu 14,6 miliardy dolarů, což znamená nerealizovaný zisk 7,69 miliardy dolarů. Je pozoruhodné, že poslední nákupní horečka začala ve stejný den, kdy MicroStrategy naposledy oznámila svůj předchozí nákup. Připomeňme, že firma 26. února zveřejnila, že prodala své akcie, aby nakoupila dalších 3 000 BTC.

Saylor říká, že Bitcoin „sežere“ zlato

Když hovořil o nedávném nákupu a nejnovějším historickém maximu Bitcoinu nad 72 000 dolary, Saylor řekl CNBC, že Bitcoin je připraven „sežrat“ zlato. Podle něj se digitální aktivum může pochlubit všemi pozitivními aspekty zlata, ale nemá nevýhody drahého kovu.

Saylor tvrdil, že Bitcoin odsává kapitál z jiných rizikových aktiv a tradičních rizikových ETF. Poznamenal, že krypto aktivum bude začleněno do více fondů, jako je BlackRock Global Opportunities Fund. „Jak to půjde do jiných fondů, stane se to strukturální,” poznamenal Saylor.

Upozornil na nadcházející snížení na polovinu, které je plánováno na příští měsíc, a poukázal na nerovnováhu mezi nabídkou a poptávkou, která se objeví. Podle Saylora by se cena Bitcoinu měla upravit směrem výše v reakci na souběh masivní poptávky a omezené nabídky.

Zdroj: thecryptobasic.com

Obrázek: Pixabay

Zdroj: ICT NETWORK NEWS