Search
Close this search box.

Miloš Padevět z PROFiber Networking představuje kabelový certifikátor až pro CAT8

Softing WireXpert 4500 je díky svému rozsahu měření 2,500 MHz, kabelovým měřicím přístrojem se schopností certifikovat nejvýkonnější kabelové systémy v enterprise sítích a data centrech. S certifikačním testováním až do třídy CAT8, a zároveň optických kabelů SM i MM s EF je WireXpert připraven na 40G a více. Zařízení nám v krátkém rozhovoru představil Miloš Padevět ze společnosti PROFiber Networking.

Petr Smolník: Miloš Padevět ze společnosti PROFiber Networking nám představí produkt, jehož jméno je …

Miloš Padevět: … WireXpert 4500 od německé firmy Softing. Je to vlajková loď, a je to měřící a certifikační přístroj. Je určený k certifikaci strukturované kabeláže, například v datových centrech nebo v rozvodech po domech. To Vám může pomoci s prodlouženou zárukou na kabely, které jste právě vystavěli.

PS: Můžete nám říct, jak to funguje? Je to na použití venku nebo na použití uvnitř?

MP: Je to k použití na všech různých místech, to znamená, dá se to použít jak na venkovní kabeláž, tak na vnitřní kabeláž. Samozřejmě, že nejčastěji se strukturovaná kabeláž nachází uvnitř budov.

PS: A jaké je použití v praxi?

MP: Měřák se dá použít ve své podstatě úplně kdekoliv, tzn. jak venku, tak vevnitř. Je vidět na první pohled, že je konstruován robustně a není problém ho používat venku. Další výhodou je to, že vypadá jako měřící a certifikační přístroj jenom na metaliku, nicméně jsou to moduly vyndavací, a dá se tam dát samozřejmě modul na optiku. Není to tedy čistě omezeno na strukturovanou kabeláž, která je vystavěna v metalice, ale i optice.

PS: Jsou tam ještě nějaká přídavná zařízení nebo kryt displeje pro ochranu?

MP: Dobré na tomto přístroji je to, že si například přes něj můžete telefonovat, protože logicky vy musíte mít dva měřící přístroje. Jeden, který máte u sebe, a druhý naproti, se kterým proměřujete i tu druhou stranu.

Vy si můžete připojit sluchátka do měřáku a telefonovat si přes kabel, který právě měříte. To vám umožní dobrou komunikaci na místech, kde zrovna třeba není telefonní signál. Druhá věc je, že má samozřejmě kryt, aby se v těžkých podmínkách někde pod zemí, kdy to máte pověšené třeba jen za krkem, displej nezničil.

PS: A je ten displej dobře čitelný v běžném prostoru, kdy na něj svítí slunce?

MP: Určitě. To je jasná podmínka tohoto měřícího přístroje nebo vlastně jakéhokoliv měřícího přístroje, které se snažíme v této zemi dodávat.

PS: A zmíníte ještě nějaké použití v praxi, kde jste to viděl u nějakého klienta, jakým způsobem se tento měřák v reálu používá?

MP: Nejčastěji jsem to viděl na strukturovaných kabelážích, například v datových centrech, kde je potřeba dokládat certifikáty o vystavěné kabeláži k tomu, aby firma, která vyrábí kabely, prodloužila záruku na onen kabel na až třeba 20 let (systémová záruka).

PS: Děkuji.

MP: Není zač. A příště se spolu podíváme na měřící a kvalifikační přístroj NetXpert od firmy Softing, který dokáže měřit nejenom na fyzické vrstvě, ale i na vyšších vrstvách.

Video rozhovor: