Search
Close this search box.

Ministr zdravotnictví jmenoval Tomáše Boráně ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

[[{“value”:”

Úkolem MUDr. Tomáše Boráně je zajistit bezproblémové fungování Státního ústavu pro kontrolu léčiv, aktivní přístup SÚKLu při řešení dostupnosti léčiv, hladkou implementaci novely zákona o léčivech a zlepšení spolupráce se zástupci lékáren a dalšími aktéry lékového trhu. Jmenován je k 1. květnu 2024.

MUDr. Tomáš Boráň má zkušenosti z vědecké činnosti na Akademii věd ČR i akademické činnosti na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kterou absolvoval v roce 2005. Od roku 2009 je zaměstnán ve Státním ústavu pro kontrolu léčiv, kde nyní působí na pozici ředitele sekce registrací léčiv. Od roku 2024 je také členem pracovní skupiny Ministerstva zdravotnictví pro posílení dostupnosti strategicky významných léčiv.

„Na základě výsledků výběrového řízení jsem ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv jmenoval pana doktora Tomáše Boráně. Je zkušeným odborníkem a prostředí SÚKLu dobře zná. S lékovou agendou má bohaté zkušenosti i jako člen řady mezinárodních i národních pracovních skupin a výborů. Přeji mu hodně zdaru v nové funkci,” uvedl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.

TZ

Zdroj: eGOVERNMENT.NEWS“}]] 

​ 

Zdroj: B2B NETWORK NEWS