Přeskočit na obsah

Na Steam Decku lze zahrát 76 z 100 nejhranějších her z knihovny Steam

Podle nejnovějších zpráv lze na handheldové konzoli Steam Deck zahrát 76 z 100 nejhranějších her z knihovny Steam. Jedná se tak o zajímavý úspěch pro Valve.

Dostupnější hry na Steam Decku

Steam Deck, nová handheldová konzole společnosti Valve, se stala okamžitým hitem, když byla uvedena na trh začátkem minulého roku. Nabízí hráčům možnost hrát své oblíbené PC hry kdekoli a kdykoli, bez ohledu na to, zda mají k dispozici plnohodnotný počítač. Pro fanoušky PC her je skvělou zprávou, že Steam Deck podporuje 76 ze 100 nejhranějších her na Steamu.

Podle blogu Boiling Steam je ze 97 her v nejlepší stovce her na Steamu – bez Wallpaper Engine, Soundpad a Source SDK Base 2007 – 73 z nich hratelných nebo ověřených pro Steam Deck. Po prozkoumání dalších tří her, které dokončily tuto stovku, se ukázalo, že i Squad, Slay the Spire a Brotato fungují na Steam Decku bez problémů.

Tyto hry jsou označené buď jako ověřené, což znamená, že Valve věří, že fungují bezchybně, nebo jako hratelné, což znamená, že fungují s jedním nebo dvěma omezeními, jako například nutnost použít virtuální klávesnici pro zadávání textu nebo špatné rozlišení uživatelského rozhraní.

Obrázek: unsplash.com