Search
Close this search box.

Nokia uzavřela novou 5G smlouvu s Eastlinkem v Kanadě

Finský prodejce Nokia a kanadský operátor kabelové televize a mobilních telefonů Eastlink oznámili víceleté strategické partnerství pro přístupovou síť s cílem modernizovat mobilní síť Eastlink.

V rámci dohody Nokia zavede své portfolio AirScale, včetně 5G RAN pro modernizaci sítě Eastlink, čímž se zlepší její mobilní zkušenost s vyšší rychlostí a větší kapacitou sítě. Partnerství zahrnuje nové rozšíření a modernizace stávajících míst.

Evropský prodejce také poznamenal, že první zařízení využívající technologii Nokia by mělo být spuštěno v srpnu.

Portfolio AirScale 5G společnosti Nokia zahrnuje základní pásmo, vzdálené rádiové hlavy a masivní MIMO antény.

Eastlink poskytuje řadu komunikačních služeb, včetně vysokorychlostního internetu, mobilního telefonu, televize, telefonu, datových služeb, zabezpečení a řešení pro chytrou domácnost zákazníkům v domácnostech, firmách a veřejném sektoru v sedmi provinciích po celé Kanadě a na Bermudách. Společnost Eastlink uvedla, že od roku 2013 investovala přibližně 500 milionů dolarů do rozvoje svých mobilních služeb.

Jeff Gillham, generální ředitel společnosti Eastlink, řekl: „Jsme potěšeni, že můžeme přivítat Nokii jako součást naší strategie rádiové sítě se dvěma dodavateli. Očekáváme, že během několika příštích let pokryjí značnou část naší mobilní rádiové přístupové sítě.“

Zdroj: rcrwireless.com

Zdroj: NETGURU NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS