Přeskočit na obsah

Nová specifikace LoRaWAN rozšiřuje pokrytí pro měření, veřejné služby, chytrá města a průmyslové aplikace IoT

LoRa Alliance, globální sdružení společností podporujících otevřený standard LoRaWAN pro nízkoenergetické širokoplošné sítě (LPWAN) pro internet věcí (IoT), hlásí, že rozšířilo standard spojové vrstvy LoRaWAN přidáním specifikace přenosu.

Relé umožňuje bateriově provozovaná, snadno implementovatelná rozšíření pokrytí sítě za zlomek nákladů na přidání dalších bran. To umožňuje síti LoRaWAN dosáhnout vynikajícího pokrytí v případech použití vyžadujících hluboké vnitřní nebo podzemní pokrytí nebo přenos dat na satelitně připojená zařízení LoRaWAN v blízkosti.

„Členové LoRa Alliance zjistili, že koncoví uživatelé na konkrétních trzích potřebují řešení, aby dosáhli plného pokrytí sítě kvůli ekologickým problémům, které jejich nasazení obklopují,“ říká Donna Moore, generální ředitelka a předsedkyně LoRa Alliance. „S relé poskytujeme standardizované řešení, které umožňuje úplnou komunikaci mezi koncovými body v extrémně náročných podzemních, kovových a betonových prostředích, kde by signály ze senzorů mohly využít zesílení nebo přesměrování k dosažení brány nebo koncového zařízení. Nová funkce přenosu je přímou reakcí na potřeby trhu a poskytuje základní stavební blok umožňující masivní IoT.“

Jedním z prvních trhů, který přijal relé, je měření v sektoru veřejných služeb. Utilities představují obrovskou příležitost pro IoT, přičemž VDC Research odhaduje, že celosvětové příjmy z komunikačních služeb LPWAN dosáhnou do roku 2025 2,47 miliardy dolarů. Přidání relé výrazně posiluje pozici LoRaWAN na trhu v oblasti měření a veřejných služeb a v širším měřítku napříč klíčovými vertikálami, včetně chytrých měst a budov a průmyslového internetu věcí. Použití relé je ideální pro jakoukoli aplikaci monitorující statická aktiva v náročných prostředích.

Funkce relé LoRaWAN

Standard LoRaWAN se osvědčil pro komunikaci na velké vzdálenosti, nicméně mohou existovat fyzické limity, kam může komunikace LPWAN dosáhnout, například kolem zatáček, v podzemí, kde je třeba signál odrazit/přenést do konkrétního místa atd. Relé LoRaWAN umožňuje signály tam, kde to dříve fyzicky nebylo možné. Dokument LoRaWAN TS011-1.0.0 LoRaWAN Relay Specification popisuje mechanismus přenosu používaný k přenosu rámců LoRaWAN obousměrně mezi koncovým zařízením a bránou/síťovým serverem prostřednictvím uzlu napájeného baterií. Povolením přenosu může zařízení přenášet rámce LoRaWAN mezi koncovým zařízením a sítí v případě nedostatečného pokrytí bránou.

Tato specifikace umožňuje rozšíření pokrytí sítě prostřednictvím bateriově napájeného relé a zachovává kompatibilitu se standardem LoRaWAN Link-Layer z hlediska protokolu a zabezpečení. Nové relé uzly jsou napájeny bateriemi a lze je nainstalovat kdekoli a nevyžadují elektřinu ani připojení k internetu.

Zdroj: iotglobalnetwork.com

Zdroj: IOT NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS

Generated by Feedzy