NTT uvádí AI inference čip pro úsporné zpracování videa na Edge

Podle společnosti tento čip s vysokou úrovní integrace (LSI) umožňuje v reálném čase AI zpracování videí až do rozlišení 4K a 30 snímků za sekundu, což umožňuje úsporné inferenční výpočty na Edge.

U AI zařízení na Edge a terminálech s omezenou spotřebou energie, které mají ve srovnání s GPU v AI serverech omezenou spotřebu, NTT uvádí, že jejich LSI dokáže tato omezení překonat díky implementaci inference enginu NTT AI, který „snižuje výpočetní složitost při zachování přesnosti detekce“ a zvyšuje efektivitu výpočtů pomocí korelace mezi snímky a dynamického řízení přesnosti bitů.

NTT oznámila, že plánuje tento LSI komercializovat v průběhu roku 2025 prostřednictvím své provozní společnosti NTT Innovative Devices Corporation. Společnost dále uvedla, že zkoumá využití LSI v datově orientované infrastruktuře iniciativy Innovative Optical and Wireless Network (IOWN), což je program zaměřený na zkoumání možností fotonických technologií pro ultra-vysokou kapacitu, ultra-nízkou latenci a ultra-nízkou spotřebu energie na podporu AI.

„Kombinace úsporného AI inferencování s ultra-vysokým rozlišením videa má obrovský potenciál, od inspekce infrastruktury přes veřejnou bezpečnost až po živé sportovní přenosy,“ řekl Kazu Gomi, prezident a CEO NTT Research. „LSI od NTT, který podle nás jako první svého druhu dosahuje takových výsledků, představuje důležitý krok vpřed v umožnění AI inference na Edge a pro terminály s omezenou spotřebou energie.“

Tento LSI není prvním čipem od NTT. V roce 2023 společnost oznámila, že vyvinula prototyp čipu, který by mohl zvýšit rychlost komunikace v datových centrech a podmořských kabelech, ačkoli uznala, že komercializace tohoto čipu je ještě několik let vzdálená.

Zdroj: Data Centre Dynamics

Zdroj: DATACENTER NETWORK NEWS 

Zdroj: ICT NETWORK NEWS