Search
Close this search box.

Omnispace oznámila spolupráci s MTN pro nasazení služeb satelitního internetu věcí

Omnispace vyvine novou generaci na standardech založené mobilní a IoT sítě navrženou tak, aby obsluhovala trhy, kde MTN působí. Společnost Omnispace oznámila spolupráci s africkou telco společností MTN s cílem prozkoumat využití pásma S pro satelitní služby za účelem rozšíření portfolia bezdrátových služeb této společnosti.

V rámci dohody obě společnosti prozkoumají integraci pozemních mobilních sítí MTN s neterestriální sítí Omnispace (NTN) s využitím standardů 3GPP, aby mohly sloužit spotřebitelským mobilním a podnikovým IoT službám. Kromě toho dvojice také prozkoumá, jak mohou spolupracovat na vývoji a růstu ekosystému zařízení a softwaru.

„Toto společné úsilí by nabídlo přístup k bezpečnému, nákladově efektivnímu a všudypřítomnému mobilnímu připojení 5G bezproblémovou integrací našich příslušných satelitních a pozemních sítí,“ řekl Ram Viswanathan, generální ředitel společnosti Omnispace. „Společnost Omnispace je potěšena, že může spolupracovat s MTN na dodání tohoto řešení, prvního svého druhu,  založeného na standardech 3GPP, které přidá neterestriální síťové připojení k velkému ekosystému kompatibilních zařízení, produktů a aplikací.“

V souladu s podmínkami smlouvy Omnispace vyvine novou generaci mobilní a IoT sítě navržené tak, aby obsluhovala trhy, kde MTN působí. Mezitím budou společnosti spolupracovat při testování stávající technologie, prokázání schopností a případů použití pomocí satelitů Omnispace na oběžné dráze.

„Prostřednictvím této spolupráce se snažíme metodicky rozšířit dosah našich služeb a pochopit hlubokou roli, kterou hraje konektivita při utváření společností a podpoře růstu. Naše partnerství s Omnispace je strategickým krokem k zajištění konzistentního a spolehlivého přístupu k naší síti, přispívá k základní infrastruktuře, která podporuje digitálně inkluzivní budoucnost a umožňuje výhody moderního propojeného života pro všechny,“ řekl Mazen Mroué, hlavní technologický ředitel MTN Group.

MTN se sídlem v Jižní Africe má téměř 290 milionů předplatitelů na několika trzích v Africe a na Středním východě.

Minulý měsíc MTN podepsala dohodu se švédským dodavatelem Ericsson o modernizaci hlavní sítě poboček MTN v Jižní Africe a Nigérii během pětiletého období.

V návaznosti na stávající partnerství pro nasazení základní sítě se společností Ericsson v obou zemích projekt modernizace zajistí připravenost síťových infrastruktur MTN Nigeria a MTN South Africa umožnit v budoucnu samostatné 5G.

Zdroj: rcrwireless.com

Foto: Pixabay

Zdroj: IOT NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS