Search
Close this search box.

Počet nových předplatitelů Netflixu znovu překonal odhady

[[{“value”:”

Streamovací platformě Netflix přibylo v prvním čtvrtletí 9,33 milionu předplatitelů, tedy téměř dvakrát více, než se čekalo. Firma ale očekává slabší růst tržeb než analytici. Její akcie proto nejprve po zveřejnění hospodářských výsledků přidaly zhruba tři procenta, ovšem následně čtyři procenta ztratily.

Netflix slaví úspěch díky přísnějšímu postupu vůči sdílení přihlašovacích hesel. Překonat odhady o počtu nových uživatelů se firmě povedlo podruhé za sebou. Na konci března si její služby předplácelo 269,6 milionu zákazníků.

Vedení společnosti ale vyzvalo investory, aby se jako na klíčové finanční ukazatele zaměřili spíše na tržby a provozní marže než na předplatitele. Firma uvedla, že počínaje prvním čtvrtletím roku 2025 přestane vykazovat přírůstky předplatitelů každé čtvrtletí a místo toho je bude oznamovat pouze při dosažení významných milníků. Analytici uvedli, že toto rozhodnutí pravděpodobně investory rozladí.

Pro aktuální čtvrtletí Netflix předpokládá tržby 9,49 miliardy dolarů (zhruba 226 miliard Kč), zatímco analytici očekávali 9,537 miliardy USD. Zisk na akcii za leden až březen dosáhl 5,28 USD oproti 2,88 USD o rok dříve. Tržby Netflixu v tomto období, kdy služba uvedla tituly jako sci-fi seriál Problém tří těles a kriminální thriller Griselda, vzrostly o 14,8 procenta na téměř 9,4 miliardy dolarů.

TZ/ČTK

“}]] 

Zdroj: B2B NETWORK NEWS