Search
Close this search box.

Pražský magistrát napadli hackeři

Servery pražského magistrátu dnes kvůli podpoře Ukrajiny napadla ruská hackerská skupina. Na dnešním jednání zastupitelstva to řekl ředitel jednoho z magistrátních odborů informatiky Jiří Károly. Kvůli útoku mimo jiné nefunguje web hlavního města ani online přenos dnešního jednání zastupitelstva.

Podle dosavadních informací magistrátu jde o takzvaný DDoS útok, tedy zahlcení cílových serverů velkým množstvím dotazů. Podle Károlyho je IP adresa útoku v Rusku a už se k němu i přihlásili ruští hackeři. “Aktuálně zjišťujeme, konkrétně která hackerská skupina za útokem stojí, a analyzujeme techniku útoku,” uvedl. Dodal, že odstranění následků útoku pravděpodobně zabere delší dobu.

Počet útoků ruských hackerů v Česku se zvýšil od ruského napadení Ukrajiny v únoru loňského roku. V souvislosti s prezidentskými volbami hackeři napadli mimo jiné stránky tehdejšího kandidáta a nynějšího prezidenta Petra Pavla, serveru Hlídač státu nebo ministerstva zahraničí. Nedávno DDoS útoku čelily například i internetové stránky pražské integrované dopravy.

TZ

Zdroj: IT SECURITY NETWORK NEWS 

Zdroj: ICT NETWORK NEWS