Přeskočit na obsah

Rijád nasadí pilotní projekt infrastruktury inteligentních sloupů

Specialista na aplikace pro chytrá města Viper Networks podepsal se Saúdskou Arábií dohodu o nasazení inteligentních sloupů a infrastruktury po celém království prostřednictvím své mezinárodní operační pobočky Apollo International.

Dohoda s House of Invention se sídlem v Rijádu se bude vztahovat i na další blízkovýchodní a africké trhy. První pilotní projekt je plánován k nasazení během třetího čtvrtletí roku 2023 v Rijádu.

Tato dohoda o partnerství zahrnuje marketing, instalaci a zprovoznění chytrých sloupů jménem mobilních operátorů a věžových společností, které chtějí zavést své nejnovější 5G GSM sítě a služby ve městech.

Řešení pro chytrá města budou také nabízena a nasazována v rámci nových i starších obcí a velkých developerských projektů v souladu se současným nasazením Apollo v několika městech v USA.

Dohoda by mohla vést k nasazení desítek tisíc inteligentních světelných LED sloupů a aplikací, jako je pouliční dohled, technologie rozpoznávání obličejů a SPZ, radary pro detekci dopravních přestupků, občanská wifi, LED digitální zobrazovací tabule pro komerční reklamu a/nebo zprávy pro občany a senzory IoT pro další chytré aplikace a analýzu dat.

Všechny chytré funkce budou fungovat na jediné platformě Apollo s inteligentním operačním centrálním velením.

Zdroj: smartcitiesworld.net

Zdroj: IOT NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS