Search
Close this search box.

Singapur oznamuje vítěze GreenTech Challenge 2023

Tato výzva je navržena tak, aby urychlila vývoj inovativních řešení udržitelnosti v Singapuru a pomohla dosáhnout nulových čistých emisí do roku 2050.

Nástroje, které organizacím pomáhají identifikovat a přecházet na obnovitelné zdroje energie, vytvářet a prodávat uhlíkové kredity a sledovat udržitelnost, byly jmenovány vítězi soutěže Singapore GreenTech Challenge 2023.

Kontextem je spolupráce mezi Microsoftem, singapurským úřadem Infocomm Media Development Authority (IMDA) a technickou komunitou SGTech.

Řešení udržitelnosti

Každý výherce získá až 350 000 dolarů na výhodách a bude zařazen do programu Microsoft Independent Software Vendor (ISV) Success Programme, kde bude uznáván jako partneři Microsoft ISV.

Singapurská výzva GreenTech Challenge 2023, navržená tak, aby urychlila vývoj a přijetí inovativních řešení udržitelnosti v Singapuru, má za cíl pomoci této zemi pokročit k jejímu cíli dosáhnout do roku 2050 nulových čistých emisí.

Vítězové byli vyhlášeni na inaugurační akci společnosti Microsoft Action for Sustainable Innovation, která se zaměřila na přijímání opatření pro udržitelnost prostřednictvím inovací.

„Spolupráce s partnery a místními inovátory jakožto platforma pro inovace je krokem k nabízení více řešení, která řeší některé z nejnaléhavějších výzev udržitelnosti naší doby,“ řekl Lee Hui Li, výkonný ředitel společnosti Microsoft v Singapuru. “Jsem přesvědčen, že jejich smysluplné příspěvky prostřednictvím udržitelných inovací budou hrát klíčovou roli v našem úsilí vybudovat odolný, udržitelný a digitálně inkluzivní Singapur.”

Výherci jsou:

Evercomm: stanovení a sledování cílů udržitelnosti. Společnost pomáhá podnikům při řízení energie jako strategického zdroje, těsně integrovaného s výrobními procesy. Jeho platforma digitálního zabezpečování, NXMap, slouží jako inventář uhlíku a účetní nástroj v souladu s normou ISO 14064-1 a protokolem GHG pro přesný výpočet emisí uhlíku.
WeavAir: identifikace a přechod na obnovitelné zdroje energie. Nabízí vysoce přesné emise a offset analýzu v reálném čase, kterou umožňují satelitní a IoT sítě. Konkurenční výhoda společnosti WeavAir je v jejím zdroji a sběru dat v reálném čase. Jeho duševní vlastnictví IP zahrnuje satelitní snímkování s patentovaným přístupem k satelitním snímkům z NASA
ReClimate: vytvářejte, nakupujte a prodávejte obchodovatelná uhlíková aktiva. Platforma pomáhá projektům získat dodatečné příjmy z uhlíkových kreditů a certifikátů energetických atributů s minimálním úsilím a počátečními náklady. Se zaměřením na dekarbonizaci v odvětví elektrických vozidel a obnovitelných zdrojů energie, Reclimate nabízí digitální měření, reportování a ověřování, automatizaci párování projektů s finančními institucemi a investory za účelem určení jejich způsobilosti pro možnosti zeleného financování a další pobídky.

 

„Jsme povzbuzováni, že vidíme tolik inovativních technologických řešení, která pomohou podpořit úsilí Singapuru jako předního centra digitální udržitelnosti v regionu. Gratulujeme všem vítězům a účastníkům letošní soutěže Singapore GreenTech Challenge za vzrušující návrhy, které mají potenciál k dosažení singapurské vize udržitelnosti.”

„IMDA bude pokračovat ve spolupráci s našimi místními podniky a lídry v oboru, jako je Microsoft, na urychlení této zelené budoucnosti,“ řekl Justin Ang, zástupce generálního ředitele singapurského úřadu Infocomm Media Development Authority.

Zdroj: smartcitiesworld.net

Zdroj: IOT NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS