Přeskočit na obsah

Rijád vyvíjí plán chytrého města

Společnost King Abdullah Financial District Development and Management Company (KAFD DMC) a Saudská společnost pro umělou inteligenci (SCAI) oznámily partnerství za účelem implementace projektu chytrého řízení dopravy a mobility v saúdskoarabském hlavním městě Rijádu.

Tento projekt je součástí zastřešující strategie inteligentních měst KAFD, která se snaží integrovat a inteligentně spravovat klíčové infrastruktury a zvýšit provozní a nákladovou efektivitu. Má také sloužit jako model pro další projekty chytrých měst v Saúdské Arábii.

Předefinování městského života

KAFD je hlavním centrem ve městě Rijád a nabízí směs obchodu, zábavy a moderního životního stylu. Obchodní čtvrť stojí v čele ekonomické transformace království a zároveň si klade za cíl předefinovat městský život.

Strategie si také klade za cíl vytvořit prvotřídní zákaznickou zkušenost nabídkou efektivního digitálního přístupu k rostoucí řadě služeb KAFD. To zahrnuje přizpůsobení nabídky regionu prostřednictvím sběru a analýzy dat s cílem podpořit další provozní zlepšení.

SCAI bude spolupracovat s KAFD na implementaci platformy Smart Traffic Management (STM), která zefektivní monitorování dopravního toku prostřednictvím přístupu založeného na datech. Tato platforma poskytne rychlý přístup k informacím o provozu v reálném čase a prediktivním informacím a zároveň poslouží jako základ pro robustní systém pro analýzu dat.

Souběžně s tím projekt chytrého města zahrnuje integraci platformy mobility jako služby (MaaS), která využívá vzorce dopravy uživatelů pro budoucí plánování. Prostřednictvím spojení s předními poskytovateli veřejné a soukromé dopravy a bezproblémovou integrací s dalšími digitálními řešeními KAFD se MaaS snaží poskytovat optimalizované uživatelské prostředí pro návštěvníky, obyvatele i nájemníky.

„Uprostřed globálního nárůstu inteligentních řešení mobility stojí KAFD jako maják, který přitahuje statisíce městských obyvatel hledajících optimální kombinaci života, práce a hry,“ řekl Gautam Sashittal, generální ředitel KAFD DMC.

„Náš plán chytrého města nabízí perspektivní cestu k vytvoření 10minutového centra s bezproblémovou konektivitou a bezkonkurenční bezpečností a udržitelností a tato spolupráce se společností SCAI je klíčová pro realizaci ambicí království vybudovat 200 chytrých měst s cílem odemknout inovace, příležitosti a dlouhodobou hodnotu.“

Abdulaziz Almuammar, dočasný generální ředitel společnosti SCAI, uvedl, že projekt představuje zásadní krok na cestě k podpoře živějšího saúdského ekosystému umělé inteligence: „Jsme neuvěřitelně nadšeni, že můžeme spojit síly s KAFD, jedním z nejambicióznějších projektů království a hlavním hnacím motorem budoucnosti, hospodářského růstu a diverzifikace. Prostřednictvím našich odborných znalostí pomůžeme této čtvrti posílit řešení AI zaměřené na komunitu, což povede k exponenciálním zlepšením v celé řadě odvětví a celkově k lepší kvalitě života.“

Zdroj: smartcitiesworld.net

Zdroj: IOT NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS