Přeskočit na obsah

Sériově vyráběné autonomní zametací stroje budou testovány v Guangzhou

Flotila více než 50 sériově vyráběných autonomních zametacích vozidel bude letos v květnu nasazena k testování v okrese Nansha v čínském městě Guangzhou.

Robosweeper byl navržen a vyroben pro ekologické služby na úrovni města v rámci strategické spolupráce mezi specialistou na autonomní řízení úrovně 4 (L4) WeRide a výrobcem vozidel Yutong Group.

Účelový design

Účelové vozidlo se vyznačuje konstrukcí bez kokpitu, bez volantu, pedálu plynu nebo brzdy. Po uvedení Mini Robobusu je to druhý produkt WeRide pro sériovou výrobu a účelová samořídící vozidla.

Podle WeRide, Robosweeper demonstruje filozofii „tech for good“ a pomáhá vytvářet zelenější prostředí. Vozidlo má plně redundantní podvozek a je poháněno předním řešením autonomního řízení WeRide L4. V samořídícím režimu je vozový park schopen provádět komplexní ekologické služby, jako je zametání, kropení a dezinfekční postřik.

WeRide vyvinula vlastní cloudovou platformu pro správu flotily Robosweeper. Platforma funguje jako mozek a řídící centrum pro environmentální služby chytrého města.

Systém poskytuje v reálném čase informace o trasách, operacích a stavu autonomního řízení. Usnadňuje inteligentní plánování, automatickou aktivaci, vzdálený dispečink a správu tras a zajišťuje každodenní operace, jako je nabíjení, plnění vody, vypouštění odpadu, aktivace vozidla a parkování bez lidského zásahu.

Během rozsáhlého silničního testu v Guangzhou bude vozový park testován na technologických a provozních metrikách prostřednictvím plánu silničních testů navržených tak, aby se zabýval reálnými scénáři okresu Nansha. Silniční testy budou také prováděny po půlnoci, aby se získaly hluboké znalosti o frontové linii. S ohledem na situaci je Robosweeper vybaven rozprašovacím systémem pro dezinfekci s nulovým kontaktem.

WeRide, který vyhoví potřebám z různých regionů, časových úseků a služeb, spojil flexibilitu s rozsáhlými provozními zkušenostmi s více scénáři. WeRide a vláda Nanshan spolupracovaly na pilotním programu.

„Okres Nansha je průkopníkem v podpoře testů a provozu autonomního řízení,“ řekl Wei Min, člen stálého výboru okresního výboru CPC Guangzhou Nansha a výkonný předseda lidové vlády okresu Nansha. „Test Robosweepers WeRide v Nansha bude jedním z největších v historii. WeRide, lídr v oblasti autonomního řízení v Číně, je dobře vybaven špičkovými odbornými znalostmi v oblasti vývoje technologií, inovací produktů a komerčních operací. Budeme spolupracovat na podpoře, zkoumání a praktikování vysoce kvalitní digitální ekonomiky v Nansha.“

Robo produkty

Společnost WeRide vyvinula řadu produktů, jmenovitě Robotaxi, Mini Robobus, Robovan a nejnovější Robosweeper, s cílem přinést chytrou mobilitu, chytrou nákladní dopravu a chytré ekologické služby do komerčních aplikací a využít tak plný potenciál technologie autonomního řízení.

„V rámci zrychleného urbanizačního procesu jsme zaznamenali nárůst potřeb v oblasti environmentálních služeb,“ řekl Tony Han, zakladatel a generální ředitel společnosti WeRide. Dodal, že žádost o bezkontaktní ekologické služby byla vznesena kvůli záležitostem veřejného zdraví.

„Vývojem samořídícího Robosweeperu nabízí WeRide balíček ekologických služeb bez lidského zásahu a bude pro město k dispozici bezpečněji, zeleněji a efektivněji. V případě ohrožení veřejného zdraví bude vozový park prvním a nejdůvěryhodnějším zdrojem, který bude sloužit veřejnosti pomocí bezpečné a spolehlivé technologie autonomního řízení.“

Zdroj: smartcitiesworld.net

Zdroj: IOT NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS

Generated by Feedzy