Search
Close this search box.

Sound Transit objednává 33 elektrických dvoupatrových autobusů

Společnost Sound Transit, která zajišťuje regionální dopravu v metropolitní oblasti Seattlu, zadala pevnou objednávku na 33 autobusů s nulovými emisemi od Alexander Dennis.

Dvoupatrové autobusy Enviro500EV pro Sound Transit mají být dodány v roce 2026 společností Alexander Dennis Incorporated, americkou pobočkou Alexander Dennis. Postaví je v USA partner společnosti Alexander Dennis Big Rig Manufacturing.

Technologie elektrických autobusů

Objednávka bude představovat zavedení technologie elektrických autobusů nové generace Alexander Dennis do Severní Ameriky po jejich uvedení ve Velké Británii a asijsko-pacifickém regionu.

Elektrické autobusy budou sloužit nové rychlé autobusové dopravě Stride (BRT), kterou společnost Sound Transit rozvíjí podél Interstate 405, aby propojila komunity na severu, východě a jihu od Lake Washington mezi sebou a pro spojení s železnicí.

Společnost Sound Transit uvádí, že byla prvním uživatelem výhod dvoupodlažních autobusů a dnes využívá flotilu 50 Enviro500 na expresních trasách operujících z Everettu. Dodala, že double deckery jsou oblíbeny cestujícími Sound Transit.

Stride Enviro500EV bude první Alexander Dennis v Severní Americe využívající technologickou platformu nové generace s nulovými emisemi. Kombinuje elektrický pohonný systém Voith se zvýšenou kapacitou pro ukládání energie a prvním využitím v severoamerickém odvětví indukčního příležitostného nabíjení prostřednictvím InductEV se sídlem v Pensylvánii na dvoupatrových autobusech pro zvýšení dojezdu a provozního výkonu.

„Jsme nadšeni, že můžeme opět spolupracovat s naším dlouholetým zákazníkem Sound Transit v regionu Puget Sound, který si vybral náš Enviro500EV s technologií nové generace pro svou novou rychlou autobusovou přepravu Stride,“ řekl Stephen Walsh, viceprezident společnosti Alexander Dennis v Severní Americe.

„Objednávka byla zadána poté, co jsme dokončili rozsáhlá cvičení mapování tras ve spojení se Sound Transit s využitím modelování automobilové třídy, abychom plně porozuměli provozním požadavkům. To zajišťuje, že Enviro500EV udělá pokrok ve svém kroku a poskytne cestujícím hladký zážitek z jízdy.“

Alexander Dennis je dceřinou společností NFI Group, nezávislého výrobce autobusů a autokarů. NFI je lídrem v oblasti mobility s nulovými emisemi s elektrickými vozidly provozovanými (nebo na objednávku) ve více než 150 městech v šesti zemích. NFI tvrdí, že má nejširší nabídku bezemisních akumulátorových a elektrických autobusů a autokarů s palivovými články a její vozy najezdily více než 140 milionů EV servisních mil.

Zdroj: smartcitiesworld.net

Foto: Alexander Dennis

Zdroj: IOT NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS