Přeskočit na obsah

SpaceX žádá o námořní satelitní pozemské stanice

SpaceX žádá regulátory o povolení přeměnit své přistávací plochy pro rakety umístěné v oceánu na satelitní pozemní stanice.

Satelitní společnost požádala FCC o povolení otestovat své antény Starlink na palubě svých oceánských raketových přistávacích platforem, známých jako autonomní vesmírné dronové lodě (ASDS).

Společnost požádala zvláštní dočasný úřad, aby mohla provozovat až dvanáct pozemských stanic Ka-Band operujících na palubách autonomních dronových lodí ve vodách USA v severním Atlantiku a Tichém oceánu. Východní stanice budou komunikovat se satelity SpaceX.

„SpaceX by na základě tohoto oprávnění v daný čas provozovala ne více než čtyři pozemské stanice na plavidle,” uvedla společnost. „Tento experiment umožní SpaceX testovat antény na palubě autonomních dronových lodí SpaceX v pásmu Ka.”

Zkouška bude probíhat do 29. června 2024. Druhý dokument SpaceX dodal: „Účelem testu je posoudit schopnost pozemských stanic sloužit jako brány v námořním prostředí pomocí testovacího provozu. Pro účely tohoto experimentu se SpaceX snaží propojit pozemské stanice se svými satelitními systémy první a druhé generace v pásmu Ka. Během zkušebního období bude pozemská stanice přijímat a vysílat pouze zkušební provoz, aby posoudila schopnost těchto pozemských stanic směrovat a přepínat provoz NGSO FSS a páteřní místní sítě v námořním prostředí.“

Společnost SpaceX poprvé oznámila plány na bezpilotní plovoucí přistávací plošiny již v roce 2014. Opakovaně použitelné rakety společnosti startují z člunů a přistávají na nich a platformy si autonomně udržují stanoviště pomocí GPS. Mezi současné a bývalé platformy používané SpaceX patří Just Read the Instructions 1 a 2, Of Course I Still Love You a A Shortfall of Gravitas. Všechny jsou založeny na řadě člunů Marmac od McDonough Marine Service.

Starlink podepsal řadu dohod o připojení v námořním sektoru. Zákazníky Starlinku jsou společnosti zabývající se kontejnerovými loděmi včetně Fukujin Kisen, Hapag-Lloyd, Seaspan Corporation, Polembros Shipping, Columbia Shipmanagement, Costamare, Sun Enterprises, F. a Laeisz.

Společnosti výletních lodí využívající terminály Starlink zahrnují Ambassador, Cunard, Seabourn, Aqua Expedition, OceanGate Expeditions, Enesel, Royal Caribbean, Norwegian Cruise Line, Carnival Corporation, Windstar Cruises, Hurtigruten, SeaDeam a American Cruise Line.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Foto: SpaceX

Zdroj: NETGURU NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS