Search
Close this search box.

Speedtest: Nejlepší mobilní pokrytí a nejrychlejší síť měl loni T-Mobile

Nejlepší pokrytí a nejrychlejší mobilní síť v ČR měl loni podle měření Speedtest společnosti Ookla T-Mobile. Následovalo O2 a třetí skončil Vodafone.

Ookla v druhé polovině loňského roku udělala více než 169 milionů měření pokrytí a 230 000 testů rychlosti mobilních sítí prostřednictvím aplikace Speedtest na více než 54 000 unikátních mobilních zařízeních po celé České republice.

„Po provedení hloubkové analýzy testů provedených na podnět spotřebitelů pomocí Speedtestu byl T-Mobile vyhlášen nejrychlejší mobilní sítí v České republice v rámci ocenění Speedtest Awards společnosti Ookla,“ uvedl prezident a generální ředitel společnosti Ookla Stephen Bye.

T-Mobile zvítězil s mediánem rychlosti stahování 69,95 Mbit/s a celkovým rychlostním skóre 73,67, které kalkuluje s rychlostí stahování a odesílání dat. Druhé O2 mělo skóre 71,01 a třetí Vodafone 34,29. Se stejným pořadím dopadlo měření pokrytí, ze kterého vyplynulo, že mobilní služby jsou dostupné pro 100 procent uživatelů a 99,5 procenta mohou využívat síť 4G.

Celkové výsledky měření u českých operátorů ukázaly střední hodnotu rychlosti stahování dat 55,31 Mbit/s, odesílání dat 16,19 Mbit/s a doby odezvy 23 milisekund.

Z nedávného měření Českého vysokého učení technického v Praze (ČVUT) vyplynulo že nejvyšší rychlost stahování dat v síti 5G má O2 s dosaženými 932 Mbit/s. To je o polovinu více než v předchozím roce. Zároveň to byl dvojnásobek proti konkurenčním operátorům.

TZ/ČTK

Zdroj: NETGURU NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS