Search
Close this search box.

Spotové bitcoinové ETF společností BlackRock a Fidelity získaly 69 % podílu na trhu

Tržní podíl společnosti Grayscale na kumulativním spotovém objemu obchodů s bitcoinovými ETF klesl na nejnižší hodnotu, protože společnosti BlackRock a Fidelity přidaly konkurenční produkty k jejich spravovaným aktivům.

Když se jeho spotový bitcoinový ETF v lednu začal obchodovat, fond Grayscale dominoval celkovému dennímu objemu obchodů, protože bylo spravováno až přibližně 30 miliard dolarů. Tato dominance však vykazovala známky oslabení, když se ETF společnosti Grayscale uzavřelo a poprvé od uvedení nových produktů získalo méně než 20 % celkového objemu obchodů.

Mezitím podle datového panelu The Block’s Data Dashboard ETF BlackRock a Fidelity dohromady představovaly 69 % celkového objemu obchodů. Když se spotové bitcoinové ETF začaly v lednu obchodovat, produkt Grayscale – konverze jeho vlajkového fondu GBTC – trvale absorboval zhruba polovinu veškeré obchodní aktivity.

Spotové bitcoinové ETF společnosti BlackRock tvořily nyní téměř 47 % veškerého objemu obchodů. Zároveň produkty BlackRock a Fidelity dohromady držely téměř 80 % kumulativních aktiv pod správou pro všechny spotové bitcoinové ETF, kromě Grayscale.

Zpočátku velká část obchodování společnosti Grayscale pocházela z odlivu, přičemž fond v jednu chvíli ztratil několik miliard dolarů. Fond společnosti se od té doby odrazil, pokud jde o celková spravovaná aktiva, pravděpodobně částečně kvůli rostoucí ceně Bitcoinu, zatímco produkty BlackRock a Fidelity neustále narůstají, protože zaznamenávají silné úrovně přílivu kapitálu.

„Aktiva ETF s výjimkou Grayscale nyní přesahují 28 miliard dolarů,“ oznámil BitMEX Research na X. „To je nyní poprvé větší než aktiva GBTC.”

Spotové bitcoinové ETF společnosti Grayscale si účtuje vyšší správní nebo sponzorský poplatek než BlackRock a Fidelity. Poplatek firmy je 1,5 %, zatímco u BlackRock je 0,12 % u aktiv pod 5 miliard USD a 0,25 % poté. Fidelity si do srpna nebude účtovat žádné poplatky.

Zdroj: theblock.co

Zdroj: ICT NETWORK NEWS