Search
Close this search box.

Spy.SpinOk odesílá info o souborech v mobilech

V ČR se v červnu rychle rozšířil nový špiónský program Spy.SpinOk zaměřený na mobilní telefony s Androidem. S podílem 19,5 procenta to byla druhá nejrozšířenější hrozba za trojským koněm Hiddad. Útočníkům odesílá informace o souborech v telefonu.

Zatímco Hiddad ke svému šíření využívá napodobeniny hry Minecraft, Spy.SpinOk se šíří jako doplněk pro vývojáře, objevil se v celé řadě aplikací, například v nástrojích určených k úpravě videí. V aplikacích se pak takový doplněk projevuje jako mini hra nebo losování o ceny. Jeho úkolem je například získávat informace o souborech v zařízení oběti a odesílat je útočníkům, dokáže ale také kopírovat dočasný obsah ve schránce zařízení nebo ho nahradit.

Zneužívání aplikací a on-line her k šíření škodlivého kódu na platformě Android je pro útočníky osvědčenou strategií. Dlouhodobě ji využívají i u programu Andreed šířícího nevyžádanou reklamu. Andreed byl rizikem pro uživatele zařízení s platformou Android především loňské léto, ale i v červnu letošního roku jeho čísla opět rostla. Nejčastěji se objevoval ve falešných verzích her s názvy My Singing Monsters Composer a The Long Drive Road Trip Game.

Zdroj: Eset

Zdroj: IT SECURITY NETWORK NEWS 

Zdroj: ICT NETWORK NEWS