Search
Close this search box.

Stage X se stává čtvrtým mobilním operátorem v Jižní Koreji

Místní konsorcium nazvané Stage X bylo vybráno jako nová společnost pro provozování spektra v pásmu 28 GHz, čímž se fakticky stalo čtvrtým mobilním operátorem v zemi, uvedla místní tisková agentura Yonhap.

Stage X je konsorcium integrované Stage Five, komunikační pobočkou technologického gigantu Kakao Corp. a dalších neidentifikovaných společností.

Současnými mobilními operátory v Jižní Koreji jsou SK Telecom, KT Corp. a LG Uplus.

Zpráva uvádí, že Stage X získalo licenci na provozování pásma 28 GHz pátý den aukce proti Sejong Telecom Inc. a Mobile Consortium poté, co nabídlo nejvyšší nabídku ve výši 430,1 miliardy KRW (322,1 milionu USD), uvádí ministerstvo vědy a ICT.

Stage X bude muset během prvních tří let rozmístit celkem 6 000 základnových stanic po celé zemi a zavést opatření k řešení přetížení frekvence a rušení, uvádí zpráva.

„Budeme pracovat na tom, abychom se stali novou značkou na komunikačním trhu a usnadnili nové a inovativní změny na trhu posílením síťové služby 5G,“ řekl údajně výkonný ředitel Stage X Seo Sang-won.

Stage X také uvedla, že plánuje distribuovat mobilní telefony, které podporují 28 GHz spektrum prostřednictvím spolupráce se Samsung Electronics a také s globálními hráči jako Apple a Google.

SK Telecom, LG Uplus a KT Corp. měly v roce 2018 zajištěny frekvence v pásmech 3,5 GHz a 28 GHz pod podmínkou, že každý rozmístí 22 500 a 15 000 rádiových stanic pro každé pásmo spektra. Vláda konstatovala, že telekomunikační společnosti splnily stanovený počet rádiových stanic pro pásmo 3,5 GHz.

Loni korejská vláda fakticky zrušila licence na spektrum v pásmu 28 GHz, které byly dříve přiděleny místním operátorům pro nasazení 5G, kvůli nedostatku investic a nesplněným požadavkům na zavedení.

V reakci na tyto nedostatečné investice podnikla jihokorejská vláda kroky k zavedení nového operátora, aby posílila konkurenci na domácím mobilním trhu.

Nový operátor bude podle předchozí zprávy jediným poskytovatelem služeb v pásmu 28 GHz během počátečního tříletého období, aby si dokázal zajistit svou pozici na trhu. Novému účastníkovi budou rovněž poskytnuty finanční výhody, včetně daňových výhod a půjček.

Zdroj: rcrwireless.com

Foto: Pixabay

Zdroj: NETGURU NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS