Přeskočit na obsah

TIM Brasil a Huawei otestují 6GHz 5G

TIM Brasil a Huawei se spojily, aby otestovaly implementaci 5G v 6GHz spektru.

Duo tvrdí, že jde o první úspěšný test svého druhu v Americe.

Zkouška byla provedena s použitím nelicencovaného 6GHz spektra v olympijském parku v Rio de Janeiru, v “biosite” Time – věži s buňkami poháněné větrnou energií. Toto místo bylo vybráno, aby napodobovalo výzvy, kterým čelí městské oblasti.

TIM a Huawei získaly dočasné povolení pro používání 6GHz spektra od regulátora Anatel.

Očekává se, že spektrum 6GHz 5G bude hrát velkou roli při poskytování zvýšené kapacity pro vylepšené širokopásmové připojení, internet věcí, data a analýzy.

Podle telekomunikačních společností bylo hlavním cílem testu ověřit výkon, rychlost, pokrytí a spolehlivost 5G ve frekvenčním pásmu 6 GHz, které doplní pásmo 3,5 GHz, až dosáhne svého limitu využití.

Rychlost stahování dosáhla 1 Gbps v prvním testu, který byl proveden v otevřeném poli na vzdálenost 135 metrů. Při druhém testu, který byl také proveden v otevřeném prostoru, ale s překážkou stromů a na vzdálenost 230 metrů, dosáhly rychlosti stahování 1,21 Gbps.

Závěrečný test změřil signál přicházející z otevřeného pole do budovy vzdálené 270 metrů. To zaznamenalo propustnost 987 Mbps.

“Úspěch tohoto testu posiluje pokračující závazek TIM vést pokrok v technologii 5G v Brazílii,” řekl Átila Xavier, ředitel architektury, technologií a inovací společnosti TIM Brasil. „Naše očekávání s využitím pásma 6 GHz je také masifikace aplikací IoT, které budou přirozeně vyžadovat větší spektrum.“

TIM má v Brazílii téměř dva miliony uživatelů 5G a téměř 55 milionů předplatitelů 4G.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Zdroj: NETGURU NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS