Search
Close this search box.

Snapchat+ má 4 miliony odběratelů rok po spuštění

Zatímco Twitter se snaží prodat uživatelům Twitter Blue a Meta rozšiřuje svou nabídku předplatného do více regionů, je to ve skutečnosti Snapchat, který zaznamenává největší úspěch v nové vlně sociálních předplatných. Snapchat+ má nyní až čtyři miliony platících předplatitelů pouhý rok po prvním spuštění.

Snapchat+, který zejména nezahrnuje ověřovací značku (ačkoli obsahuje odznak Snapchat+), nabízí řadu exkluzivních doplňkových funkcí na Snapchatu za 3,99 dolarů měsíčně. Mezi tyto doplňky patří:

Přístup k exkluzivním ikonám Snapchat
Vylepšené statistiky dat o vašem používání a zapojení
Prioritní Story odpovědi
Vlastní zobrazení příspěvku s emodži
Možnost zmrazit vaše Snap Streaks
Pozadí profilu generované umělou inteligencí

Vzhledem k pomůcce, kterou Snap poskytuje svým 750 milionům měsíčně aktivních uživatelů, mají tyto doplňky významnou hodnotu, protože vylepšují zážitek z aplikace díky přizpůsobitelným prvkům, které jsou v souladu s používáním.

To je důvod, proč Snapchat+ zaznamenal relativně dobrý nástup – i když je také třeba poznamenat, že čtyři miliony jsou jen nepatrným zlomkem celkového publika Snapu.

Což je u sociálních předplatných velký problém. Když Elon Musk představil Twitter Blue jako klíčovou součást svého plánu omlazení „Twitter 2.0“, mnoho analytiků poznamenalo, že přístup k předplatnému již dříve vyzkoušely nebo zvažovaly různé aplikace, a to k omezenému nadšení uživatelů.

Základní rámec Muskova plánu dává smysl – pokud můžete účtovat malou částku za uživatele, bude pro obchodníky s botami obtížnější vytvářet miliony profilů a používat je k ovlivňování diskuse v aplikaci, protože pokud platí dostatek uživatelů, zvýrazní roboty versus skutečné lidi – tj. lidé budou platit předplatné a roboti nikoli.

Problém je v tom, že 8 dolarů měsíčně není pro mnoho lidí málo. A místo toho, aby se Elon soustředil na přidávání užitečnosti do balíčku, rozhodl se prodávat ověřovací ikony, které okamžitě ztratily svou vnímanou hodnotu a exkluzivitu samotným aktem prodeje.

Zkombinujte to se střední nabídkou Twitter Blue s funkcemi, které většinu uživatelů nezajímají, a je docela snadné pochopit, proč se k platbě přihlásilo pouze 0,3 % uživatelů Twitteru.

Meta na tom může být lépe, protože její plán Meta Verified také prodává zaškrtávací značky, ale s další přidanou hodnotou přímého osobního kontaktu pro problémy s účtem. To uživatele stojí 11,99 dolarů měsíčně – ačkoli Meta zatím neposkytla žádné statistiky o využívání Meta Verifed.

I při těch nejoptimističtějších odhadech je však nepravděpodobné, že by se u některé z těchto nabídek předplatného někdy projevilo více než jednociferné procento uživatelů jednotlivých aplikací.

Jako příklad – YouTube Premium, který je k dispozici již léta a nabízí docela dobrou přidanou hodnotu v žádných reklamách in-stream, má údajně v současnosti kolem 50 milionů odběratelů. To je z 2 miliard uživatelů YouTube 2,5 % celkového publika.

V této fázi tvoří Snapchat+ až 0,53 % celkové uživatelské základny Snapu, zatímco Twitter Blue, jak bylo uvedeno, je na 0,3 %.

Je to jistě dobrý doplňkový zdroj příjmů a praktický způsob dalšího příjmu. Ale nebude to řešení, jak Elon zpočátku doufal.

Přesto se zdá, že Snap je spokojen se svou další cestou příjmů a oznámil dvě nové funkce Snapchat+, které pomohou přilákat více předplatitelů.

Za prvé, Snap přidává „výrazné chatové zprávy“, což je v podstatě nový posuvník velikosti písma pro vaše DM.

Přidává také vlastní barvy chatu pro další přizpůsobení vašeho prostředí Snap.

Nejedná se o funkční doplňky, které by změnily hru – což je důležité, protože to znamená, že neodběratelé mohou aplikaci stále používat v podstatě stejným způsobem, takže Snap neztrácí lidi vyloučením. Ale slouží jako doplněk.

Zdroj: socialmediatoday.com

 

Zdroj: B2B NETWORK NEWS