Search
Close this search box.

Tři desítky firem založily Českou asociaci umělé inteligence

Přibližně tři desítky firem založily Českou asociaci umělé inteligence. Bude platformou pro vzdělávání, sdílení a šíření informací a hledání příležitostí pro umělou inteligenci (AI). Mezi členy jsou vývojářská studia, startupy, fintech firmy, marketingové agentury, mediální domy i jednotlivci se zájmem o umělou inteligenci. Asociace to oznámila v tiskové zprávě.

V roce 2023 se podle ředitele asociace Lukáše Benzla z umělé inteligence stalo definitivně veřejné téma. Společně s rostoucí popularitou AI a generativních nástrojů či chatbotů však také vzrůstají obavy z možných negativních dopadů na pracovní trh a společnost jako celek.

„Při pohledu na stávající ekosystém jsme si uvědomili, že zde chybí platforma, která by dokázala efektivně propojit odbornou obec s firmami a veřejností. Navíc s důrazem na etické a morální dopady AI. Rozhodli jsme se tento prostor zaplnit a přinést jasnou vizi založenou na vybudování prostoru, kde se ke slovu dostanou všechny dotčené subjekty,“ uvedl Benzl.

Asociace nabízí členům celou řadu služeb. V následujících 12 měsících na ně čeká více než 80 akcí od webinářů až po konference. Vedle toho mají k dispozici právní pomoc zdarma v oblasti AI, vzdělávání na míru, možnost konzultace i mediální podporu. Další náplní činnosti asociace bude systematické monitorování a formování možné regulace oboru.

TZ

Obrázek: vecstock

Zdroj: ICT NETWORK NEWS