Přeskočit na obsah

Uber Eats pilotuje autonomní doručovací službu v Santa Monice

Motional a Uber spustily autonomní doručovací službu pro zákazníky Uber Eats v Santa Monice v Kalifornii.

Partnerství je první pro obě společnosti: první pilotní verze autonomních vozidel na silnici (AV) v síti Uber Eats a vstup Motionalu na trh autonomního doručování. Motional a Uber vidí příležitost, aby AV těžila z prostoru doručování na vyžádání tím, že poskytuje bezpečné, nákladově efektivní a spolehlivé doručování.

Automatizovaný model doručení

Obě strany společně vyvinou model automatického doručování, který by se mohl rychle rozšířit do více oblastí v Los Angeles a v dalších městech. Cílem pilotního projektu je vytvořit základ pro budoucí komerční aktivity mezi Motionalem a Uberem.

Plně elektrická vozidla IONIQ 5 společnosti Motional, fungující autonomně, budou zajišťovat kompletní dodávky potravin.

„Autonomní doručování znamená další fázi obchodního plánu společnosti Motional,“ řekl Abe Ghabra, provozní ředitel společnosti Motional. “Tato služba poskytne poznatky a zkušenosti potřebné k tomu, aby se Motional stal důvěryhodným poskytovatelem AV pro sítě na vyžádání.”

Vozidla Motional IONIQ 5 používaná ve službě byla upravena tak, aby umožňovala autonomní dodávky. I když má Motional rozsáhlé zkušenosti s přepravou cestujících, jedná se o první přepravu komerčního zboží. Při přípravě strávily její týmy měsíce studiem každého kontaktního bodu mezi restaurací a koncovým zákazníkem a provedly rozsáhlé testování v oblasti Los Angeles.

Zúčastnění obchodníci obdrží oznámení, když AV dorazí, setkají se s vozidlem na určeném místě vyzvednutí a zadají objednávku do speciálně navrženého prostoru na zadním sedadle. Po příjezdu na místo vykládky zákazník obdrží upozornění, bezpečně odemkne dveře vozidla prostřednictvím aplikace Uber Eats a vyzvedne si objednávku ze zadního sedadla.

Tato služba umožní společnostem Motional a Uber studovat integraci jejich technologií, spotřebitelskou poptávku, uživatelské interakce s AV a další funkce autonomie potřebné k umožnění autonomních dodávek.

Tyto faktory jsou rozhodující pro bezproblémovou zákaznickou zkušenost a pomohou také informovat širší aplikace AV flotily Motional. Uber vidí, že AV hrají na jeho platformě dlouhodobou roli v celé řadě případů použití a plánuje být akcelerátorem v přinášení této inovativní technologie svým zákazníkům.

„V Uberu neustále hledáme způsoby, jak využít nové technologie, abychom pomohli spotřebitelům jít kamkoli a získat cokoli,“ řekl Noah Zych, globální generální ředitel pro autonomní mobilitu a doručování Uberu.

Dodal: “Jsme nadšeni, že můžeme začít pilotovat s Motional v Kalifornii, a těšíme se, až uvidíme, jak jejich slibná autonomní technologie začne měnit k lepšímu to, jak se lidé a zboží po celém světě pohybují.”

Zdroj: smartcitiesworld.net

Zdroj: IOT NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS